ARTYKUŁ

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fabiani/public_html/templates/default/article.php on line 4
19-05-2022
Strona o podanym adresie nie istnieje!

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/fabiani/public_html/templates/default/article.php on line 19

2022-05-12

Szanowni Państwo!

W dniu 19 maja 2022 roku (czwartek) o godz. 17 00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów klas I, II i III.

Spotkania dotyczyć będą analizy śródrocznych wyników nauczania i frekwencji oraz informacji o przewidywanych rocznych ocenach niedostatecznych.

Zapraszam

Renata Kosela - dyrektor I LO w Radomsku

2022-05-10
Flagi poszczególnych krajów

DRODZY UCZNIOWIE!

Serdecznie zapraszamy na warsztaty lingwistyczne w ramach innowacji "Poezja współczesna i jej interpretacje w słowie i obrazie", które odbędą się w dwóch terminach:

• 18 maja (środa), 1 i 2 godz. lekcyjna, sala nr 7 - warsztaty poetyckie dot. tekstów Janusza Różewicza w języku polskim, prowadząca: Anna Piotrowska-Borowicz;
  • 19 maja (czwartek), 1 godz. lekcyjna, sala nr 30 - warsztaty lingwistyczne w języku niemieckim, prowadząca: Iwona Bałazińska.

Czekamy na zgłoszenia! Liczba miejsc ograniczona!

2022-04-27
Flagi poszczególnych krajów

KOLEJNY ELEMENT INNOWACJI LINGWISTYCZNEJ W I LO

Janusz Różewicz, autor wierszy, opowiadań i dzienników o rozległych zainteresowaniach literackich – bohaterem szkolnego przedsięwzięcia, będącego elementem innowacji “Poezja współczesna i jej interpretacje w słowie i obrazie”.

Zapraszamy młodzież naszego liceum do udziału w projekcie konkursowym, podczas którego zapoznacie się z twórczością poetycką Janusza Różewicza i kunsztem translacji jego tłumaczy na języki angielski i niemiecki. Praca przebiegać będzie w niezależnych trzech sekcjach językowych: języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego.

Fazy projektu:

1. Wybór utworu (maj).
  2. Interpretacja słowna/ wizualna/ pisemna (maj).
  3. Warsztaty literackie i językowe (maj).
  4. Ocena jurorów (czerwiec).
  5. Podsumowanie efektów pracy i wręczenie dyplomów wyróżnionym uczniom (czerwiec).

Nauczyciele koordynatorzy udzielą zainteresowanym szczegółowych informacji.

Sekcja języka polskiego – pani Anna Piotrowska – Borowicz
Sekcja języka angielskiego – pani Elżbieta Ozga
Sekcja języka niemieckiego – pani Iwona Bałazińska

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

2022-01-25
 Logo Szkoły promującej zdrowie

Program Szkoły Promującej Zdrowie w I Liceum Ogólnokształcacym w roku szkolnym 2021/2022

Program szkoły promującej zdrowie zakłada podejmowanie działań na rzecz zdrowia przez całe środowisko szkolne, celem jest stworzenie właściwego środowiska fizycznego sprzyjającego zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

plik pdf - ROGRAM Szkoły Promującej Zdrowie w I Liceum Ogólnokształcacym w roku szkolnym 2021/2022 Program Szkoły Promującej Zdrowie

Szkolny koordynator
mgr Bożena Ujma
nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa