uczniowie naszego Liceum

Młodzież I LO w gronie najlepszych uczniów

W poniedziałek, 18 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej uroczyście wręczono stypendia Prezydenta Miasta Radomska za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Młodzież została nagrodzona za sukcesy w roku szkolnym 2020/2021. Z dumą informujemy, że wśród uhonorowanych stypendiami Prezydenta są uczniowie naszego Liceum: Hanna Broniszewska, Amelia Krupa, Maciej Kuc, Filip Malicki, Julia Trojanowska, Szymon Wojciechowski, Igor Mossur, Aleksandra Kierlik, Kinga Koniarska oraz Milena Kowalska.

Gratulujemy Wszystkim serdecznie i życzymy zapału w podejmowaniu dalszych, ambitnych wyzwań!

2021-10-05
Igor Sambor

IGOR O STYPENDIUM

PROGRAM

The Future Leaders Exchange Program (FLEX) jest amerykańskim rządowym programem stypendialnym dla uczniów szkół średnich z państw Eurazji. Dzięki niemu można spędzić rok w Stanach Zjednoczonych mieszkając z rodziną goszcząca i uczyć się w lokalnym High school’u. Program obejmuje ponad 20 państw, m.in. Polskę, Ukrainę, czy Uzbekistan. Większość kosztów jest pokrywana przez sponsora programu, t.j. Departament Stanu USA.

Celem programu jest wzajemne zrozumienie państw i kultur, dzięki umożliwieniu młodzieży doświadczania codziennego amerykańskiego życia z pierwszej ręki. Również poprzez promocję własnej narodowości.

Pierwszym etapem do zostania stypendystą jest złożenie internetowej aplikacji. Składa się ona z trzech esejów w języku angielskim, podstawowych informacji o uczestniku i rodzinie. Często zdarza się że osoba aplikująca nie zostaje finalistą za pierwszym razem, tak jak w moim przypadku więc warto próbować w następnym roku.

Drugi etap to półfinały w jednym z większych miast Polski. Ja udałem się do Warszawy. W tym etapie uczestnicy muszą wykonać cztery zadania, są to: test z języka angielskiego, `kolejne trzy eseje, rozmowa kwalifikacyjna (wywiad) i praca w grupie.

Warto podkreślić, że jest to wymiana kulturalna więc najcenniejszymi umiejętnościami, są zdolność do zmiany środowiska, otwartość i chęć działania. Każdy ma szansę zostać finalistą i tak jak ja uczyć się w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej...o FLEX

2021-09-07
Logo programu FLEX

SUKCES IGORA

Igor Sambor, uczeń kl. III D, został jednym z finalistów programu FLEX. Na 3700 osób startujących do programu z naszego kraju zakwalifikowało się tylko 43 uczniów.

Future Leaders Exchange Program (FLEX) to całoroczny program wymiany uczniów szkół średnich w pełni finansowany przez Departament Stanu USA. Program został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992 r. Celem FLEX jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i mieszkańcami innych krajów.

W ramach programu corocznie od 28 lat uczniowie szkół średnich na cały rok szkolny wyjeżdżają do USA. Od początku istnienia programu udział w nim wzięło blisko 28 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji i Azji Środkowej.

Igorze jesteśmy z Ciebie dumni!

A. P.-B.

2022-01-20

OGŁOSZENIE

W dniu 27 stycznia 2022 r. o godz, 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami poświęcone podsumowaniu półrocznych wyników nauczania i frekwencji. Wywiadówki odbędą zdalnie na platformie TEAMS.

2022-01-05

OGŁOSZENIE

Witamy drodzy Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy Was zachęcić do zakupów w naszym sklepiku online, w którym możecie nabyć produkty z logo naszej szkoły, do wyboru jest również wariant z okazji 100-lecia I LO.

Zamówienia możecie składać TYLKO do 24 stycznia 2022 !!!

Poniżej link do e-sklepu: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/

Gorąco polecamy:)

SU oraz Justyna Broniszewska i Tomasz Wojtasik (opiekunowie SU)

Podziękowania dla Pani Beaty Zająć - Turlejskiej