W dniu 19 maja 2022 roku (czwartek) o godz. 17 00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów klas I, II i III.
Spotkania dotyczyć będą analizy śródrocznych wyników nauczania i frekwencji oraz informacji o przewidywanych rocznych ocenach niedostatecznych.
Zapraszam
Renata Kosela - dyrektor I LO w Radomsku
Serdecznie zapraszamy na warsztaty lingwistyczne w ramach innowacji "Poezja współczesna i jej interpretacje w słowie i obrazie", które odbędą się w dwóch terminach:
Czekamy na zgłoszenia! Liczba miejsc ograniczona!
Janusz Różewicz, autor wierszy, opowiadań i dzienników o rozległych zainteresowaniach literackich – bohaterem szkolnego przedsięwzięcia, będącego elementem innowacji “Poezja współczesna i jej interpretacje w słowie i obrazie”.
Zapraszamy młodzież naszego liceum do udziału w projekcie konkursowym, podczas którego zapoznacie się z twórczością poetycką Janusza Różewicza i kunsztem translacji jego tłumaczy na języki angielski i niemiecki. Praca przebiegać będzie w niezależnych trzech sekcjach językowych: języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego.
Fazy projektu:
Nauczyciele koordynatorzy udzielą zainteresowanym szczegółowych informacji.
Sekcja języka polskiego – pani Anna Piotrowska – BorowiczZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
W dniach tak ciężkiej próby, w dramacie wojny, społeczność I LO w Radomsku przekazuje swoim ukraińskim miastom partnerskim oraz wszystkim Ukraińcom wyrazy solidarności i wsparcia.
To już trzecia EKOPRACOWNIA jaką udało nam się utworzyć w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku od 2016 roku.
To wszystko dzięki konkursom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi „ Nasze Ekologiczne Pracownie”.
Tym razem EKOPRACOWNIA powstała w sali nr 5, która do tej pory pełniła funkcję pracowni biologicznej. Bardzo się cieszymy, że w tak trudnych czasach po raz kolejny udało się sprostać wymaganiom konkursowym.
Oprócz powyższych kwot Rada Rodziców przy I LO przekazała 4 300 zł na prace remontowe zaplecza EKOPRACOWNI.
W „ EKOPRACOWNI I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka, biologia.
Więcej informacji o ekopracowni
Katarzyna Alama-Gębicz – wicedyrektor I LO
Beata Zając Turlejska – nauczyciel fizyki i matematyki
Całkowity koszt zadania to 165 tys. zł. w tym:
Autorki i koordynatorki projektu:
Katarzyna Alama-Gębicz – wicedyrektor I LO
Beata Zając Turlejska – nauczyciel fizyki i matematyki
Program szkoły promującej zdrowie zakłada podejmowanie działań na rzecz zdrowia przez całe środowisko szkolne, celem jest stworzenie właściwego środowiska fizycznego sprzyjającego zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
Szkolny koordynator
mgr Bożena Ujma
nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa
Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego!
Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić.
Jaką pomoc możesz otrzymać?
DODATKOWE MATERIAŁY:
Samorząd Uczniowski I LO ogłasza rozpoczęcie konkursów PRIMUS INTER PARES (Pierwszy wśród równych sobie) oraz SEMPER PRAESENS (Zawsze obecny). Zachęcamy Was do zapoznania się z regulaminami ww. konkursów i wzięcia w nich udziału!!!
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz