2014-06-05
Ucznioiwe głosują

"MŁODZI GŁOSUJĄ"

W dniu 19 maja 2014r. uczniowie klas humanistycznych zorganizowali w naszej szkole symulację wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przedsięwzięcie to było częścią ogólnopolskiego projektu ,,Młodzi Głosują", przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wybory były okazją do zapoznania się uczniów z zasadami głosowania, które obowiązują na wyborach państwowych, mogli poczuć się jak pełnoprawni obywatele oraz dowiedzieć się, jakie komitety będą ubiegały się o mandaty w Parlamencie Europejskim. Była to również wspaniała lekcja dotycząca obywatelskiego obowiązku głosowania. Najwyższą frekwencją może poszczycić się klasa I b – głosowało aż 80% uczniów. Zwycięstwo odniosły następujące komitety: Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwina - Mikke oraz Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując taką samą liczbę głosów.