2021-12-20
 Uczniowie z aktorem

XVI EDYCJA DNI KINA - PODSUMOWANIE

16 grudnia 2021 r. zakończyła się tegoroczna – XVI edycja Dni Kina poświęcona Marianowi Dziędzielowi, aktorowi filmowemu i teatralnemu, wyjątkowej osobowości w  polskim kinie. XVI Dni Kina rozpoczęły się 6 grudnia warsztatami realizatorskimi pod hasłem „Po drugiej stronie lustra”, które poprowadził Sebastian Pierzchalski z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. W trakcie trzech intensywnych dni uczniowie zdobyli podstawową wiedzę na temat etapów produkcji filmowej, a także praktycznie wykorzystali ją podczas realizacji krótkich etiud, będących pastiszami wybranych scen filmowych. Inspiracją dla uczestników były następujące filmy z udziałem Mariana Dziędziela – bohatera XVI Dni Kina: Taxi A (reż. M. Korneluk), Supermarket (reż. M. Żak), Komornik (reż. F. Falk), Wesele (reż. W. Smarzowski), Moje córki krowy (reż. K. Dębska), Dom zły (reż. W. Smarzowski). Zrealizowane przez młodzież etiudy tradycyjnie wzięły udział w Konkursie na Etiudę Filmową.

ZDJĘCIA Z XVI EDYCJI DNI KINA

Czytaj więcej...o XVI EDYCJA DNI KINA

2020-10-07

GALA FINAŁOWA XV DNI KINA

30 września 2020 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się uroczysta Gala Finałowa XV Dni Kina poświęconych twórczości Aleksandry Koniecznej.

Podczas uroczystości odbyło się podsumowanie realizacji projektu XV Dni Kina oraz spotkanie online z Aleksandrą Konieczną, a także wernisaż pastiszów kadrów filmowych.

Najważniejszą częścią Gali było rozstrzygnięcie konkursów: Konkursu Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Aleksandry Koniecznej” i  Konkursu na Etiudę Filmową.

Do konkursu Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Aleksandry Koniecznej” przystąpiły 52 trzyosobowe drużyny.

Wyróżnienia otrzymały:

- drużyna nr 18 z I LO: Ewelina Radziwołek, Anna Karasińska, Natalia Kapica
- drużyna nr 22 z II LO: Adrianna Klimek, Julia Kiełbik, Julia Szewczyk
- drużyna nr 25 z I LO: Maria Banaszczyk, Paweł Nowicki, Marta Skotnicka.
- III miejsce zdobyła drużyna nr 28 z I LO: Aleksandra Koćwin, Karolina Nowakowska, Klaudia Anzorge
- II miejsce zdobyła drużyna nr 4 z I LO: Małgorzata Szczepanik, Szymon Tarnowski, Natalia Dziegieć.
- I miejsce zdobyła drużyna nr 35 z I LO: Marta Pluta, Aleksandra Wieczorek, Marta Wójcik.

Na konkurs etiud filmowych wpłynęło 10 prac uczniów z I LO, II LO oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Wyróżnienie otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w składzie: Patryk Mirowski, Maciej Płomiński i Krzysztof Olbrych.

Trzecie miejsce zajęła drużyna nr 6 z I LO: Olaf Andrzejczyk, Aleksandra Drzewowska i Jakub Nagaduś.

Drugie miejsce przypadło drużynie nr 1 z I LO: Julia Kędra, Miłosz Kowalczyk, Maria Kuliś.

Zwyciężyła drużyna nr 9 z I LO: Milena Kowalska, Nikola Majchrzak, Aleksander Gloc.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy :)

2022-01-20

OGŁOSZENIE

W dniu 27 stycznia 2022 r. o godz, 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami poświęcone podsumowaniu półrocznych wyników nauczania i frekwencji. Wywiadówki odbędą zdalnie na platformie TEAMS.

2022-01-05

OGŁOSZENIE

Witamy drodzy Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy Was zachęcić do zakupów w naszym sklepiku online, w którym możecie nabyć produkty z logo naszej szkoły, do wyboru jest również wariant z okazji 100-lecia I LO.

Zamówienia możecie składać TYLKO do 24 stycznia 2022 !!!

Poniżej link do e-sklepu: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/

Gorąco polecamy:)

SU oraz Justyna Broniszewska i Tomasz Wojtasik (opiekunowie SU)

Podziękowania dla Pani Beaty Zająć - Turlejskiej