2020-10-16

Podsumowanie konkursu „Teraz_Ty”

W dniu 16.10.2020 odbyło się podsumowanie projektu „Teraz_my” oraz konkursu fotograficzno-plakatowego „Teraz_ty”.

Jury przyznało następujące nagrody:

1. miejsce - Bartłomiej Mroziński
  2. miejsce - Weronika Tymowska
  3. miejsce - Fabian Plaskacz

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy laureatom.

2020-02-28

TERAZ MY

Za nami kolejne spotkania z absolwentem naszego liceum w ramach projektu "TERAZ_MY". Dzisiejszym gościem w klasie 3c i 1c1 (biol-chem) był dr hab.n.med. Maciej Chałubiński, profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z alergią, astmą oskrzelową, alergiami pokarmowymi, nadwrażliwością na leki i jady owadów błonkoskrzydłych.

Pan Chałubiński przybliżył tegorocznym maturzystom i pierwszoklasistom swój zawód, opowiedział o codziennych obowiązkach, 2-letnim pobycie w Instytucie Alergii i Astmy w Szwajcarii, a także satysfakcji, którą osiągnął dzięki realizowaniu swoich celów nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale także osobistej. Zobrazował proces rekrutacji na studia medyczne oraz przekazał uczniom rady, które będą mogli zastosować przy kształtowaniu swojej przyszłości.

Dziękujemy !

2020-02-22

TERAZ MY

Również 21 lutego (piątek) mieliśmy okazję spotkać się z panią Anną Karnicką w ramach projektu "Teraz My" organizowanego przez samorząd szkolny. Podczas spotkania absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz autorka trzech książek przybliżyła klasie I c zawód pisarza oraz tłumacza. Opowiedziała młodzieży o swoich studiach i pracy jako translator, a także o procesie pisarskim i etapach wydawania książki.

Dziękujemy za pouczające spotkanie!

2020-02-22

TERAZ MY

W ten piątek (21.02) odwiedził nas kolejny gość w ramach projektu Teraz MY, psycholog - Pani Klaudia Sowiak. Nasza absolwentka opowiedziała klasie II F o swoim zawodzie oraz drodze do jej sukcesu. Najbardziej zadziwiająca była działalność Pani Sowiak w organizacjach pozarządowych oraz posiadanie wielu, różnorodnych pasji - od czytania do ciekawych gier. Uczniowie mogli wysłuchać wielu przydatnych wskazówek oraz zainspirować się działaniem naszego gościa.

Serdecznie dziękujemy!

2020-02-05
Pani mgr Beata Kotlicka

TERAZ MY

„TERAZ_MY” to projekt, realizowany z platformą „Zwolnieni z teorii”, który ma na celu pokazanie młodym ludziom, że warto osiągnąć sukces.

Naszym dzisiejszym gościem była Pani mgr Beata Kotlicka - zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Nasza absolwentka podzieliła się z klasą 1E1 swoją historią o drodze do sukcesu. Uczniowie mogli się dowiedzieć, na czym polega codzienne pomaganie potrzebującym, ile satysfakcji sprawia robienie dobrych uczynków i wyciągnięcie pomocnej dłoni do drugiego człowieka. Działając dla ludzi każdego dnia osiągamy sukces, choćby w postaci uśmiechu

Bardzo dziękujemy za pokazanie, że sukcesem i ogromną inspiracją do działania może być także pomoc innym!

Partnerzy, Sponsorzy

2022-01-20

OGŁOSZENIE

W dniu 27 stycznia 2022 r. o godz, 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami poświęcone podsumowaniu półrocznych wyników nauczania i frekwencji. Wywiadówki odbędą zdalnie na platformie TEAMS.

2022-01-05

OGŁOSZENIE

Witamy drodzy Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy Was zachęcić do zakupów w naszym sklepiku online, w którym możecie nabyć produkty z logo naszej szkoły, do wyboru jest również wariant z okazji 100-lecia I LO.

Zamówienia możecie składać TYLKO do 24 stycznia 2022 !!!

Poniżej link do e-sklepu: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/

Gorąco polecamy:)

SU oraz Justyna Broniszewska i Tomasz Wojtasik (opiekunowie SU)

Podziękowania dla Pani Beaty Zająć - Turlejskiej