2022-01-05
 Uczniowie biorący udział w konkursie

Ogólnopolski konkurs Multitest 2021 z języka angielskiego rozstrzygnięty

W październiku 2021r. 66 uczniów I LO w Radomsku wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z języka angielskiego ogłoszonym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Zaszczytny tytuł laureata zdobyło 5 uczniów naszej szkoły:

• Kinga Koniarska z klasy II C (8 miejsce), Kacper Banaszek z klasy III D1 (8 miejsce), Igor Mossur i Milena Kowalska z klasy III D1 (9 miejsce ex aequo), oraz Oliwia Krawczyk z klasy III C1 (10 miejsce).

Aż 16 uczniów otrzymało wyróżnienia:

• Natalia Piechowicz z klasy II C, Aleksander Gloc z klasy III D1 - 11 miejsce; Marcin Sztuk z klasy III C1, Maria Dawid z klasy III D1, Lena Stefańczyk z klasy III D1, Maria Kaczmarek z klasy III C1, Igor Kęsy z klasy III E - 12 miejsce
  • Weronika Maligłówka z klasy III C1, Jakub Wróblewski z klasy III D1, Paweł Dróżdż z klasy III D1 – 13 miejsce ex aequo Jan Woźniak z klasy III C1, Jakub Waszczak z klasy III D1, Filip Kostyra z klasy III E – 14 miejsce
  • Zuzanna Basiak z klasy III D1, Anna Karasińska z klasy III D1, Mikołaj Mądry z klasy III D1 – 15 miejsce ex aequo.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla laureatów i wyróżnionych w konkursie uczniów.

Szkolni koordynatorzy konkursu – A. Cyniak i P. Pacholik

2021-12-20
 Helena Bebłocińska z dyplomem

LITERACKI SUKCES HELENY

Niedawno dotarły do nas bardzo dobre informacje. Helena Bebłocińska (kl. IIIC1) zajęła pierwsze miejsce w kraju w Wielkim Teście Edukacyjnym w kategorii: praca literacka. Helena napisała opowiadanie "Stracony", które stanowi jej wizję przyszłości. Jury jednogłośnie uznało, że tekst naszej uczennicy jest bezdyskusyjnie najlepszy! W uzasadnieniu można przeczytać, że utwór porusza i skłania do myślenia.

HELENO, GRATULUJEMY!!!

Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Anna Piotrowska-Borowicz.

2021-12-18
 kartka świąteczna wykonana przez ucznia klasy IID W świątecznym klimacie

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. Zadaniem uczniów było przygotowanie ciekawego projektu na kartkę świąteczną. Rozstrzygniecie konkursu dla osób, które otrzymują wyróżnienia ma charakter zabawy. Każdego dnia otwierają się okienka kalendarza adwentowego i uczestnicy współzawodnictwa dowiadują się, kto jest kolejną osobą wyróżnioną spośród ponad 1000 uczestników.

13 grudnia Dawid Stępień, uczeń klasy IId, odebrał informację, że jego praca zyskała uznanie jurorów. Przede wszystkim zachwyciła oceniających jej elegancja. Wskazówki, konsultacje czy drobne podpowiedzi opiekuna, pani Iwony Bałazińskiej nie przyniosłyby wyróżnienia, gdyby Dawid nie był obdarzony talentem i umiejętnością oceny oczekiwań organizatorów, pracowników Konsulatu. Kalendarz adwentowy składa się z 24 ponumerowanych okienek, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne wyróżnienia.

Iwona Bałazińska

2021-12-17
 uczniowie naszej szkoły podczas testu kompetencji językowych online

TEST KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH

Nasza współpraca z British Council to nie tylko coroczne egzaminy Cambridge English zdawane w I LO w Radomsku w ramach akcji Radomsko Zdaje Angielski. W czwartek, 16 grudnia, siedemnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w teście kompetencji językowych online standaryzowanym z naszą pomocą właśnie przez British Council. Komponenty testu stanowiły rozumienie ze słuchu oraz czytanie ze zrozumieniem. Już za kilka dni uczestnicy otrzymują określony na ich postawie poziom znajomości języka angielskiego. A po lockdownie, pod koniec stycznia, mamy nadzieję na drugą sesję testu. Chętnych nie brakuje.

Organizatorzy: Piotr Pacholik i Grzegorz Kolasa.

2021-11-28
Uczestnicy konkursu

Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę

W dniu 23 listopada odbył się etap szkolny VIII edycji konkursu Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę , którego celem było rozbudzenie zainteresowania młodzieży działalnością i rolą żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II B i II F. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się: Julia Łobodecka, Stanisław Orłowski i Michał Czajkowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

M. Machaj, B. Ujma, R. Oziembała

2022-01-20

OGŁOSZENIE

W dniu 27 stycznia 2022 r. o godz, 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami poświęcone podsumowaniu półrocznych wyników nauczania i frekwencji. Wywiadówki odbędą zdalnie na platformie TEAMS.

2022-01-05

OGŁOSZENIE

Witamy drodzy Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy Was zachęcić do zakupów w naszym sklepiku online, w którym możecie nabyć produkty z logo naszej szkoły, do wyboru jest również wariant z okazji 100-lecia I LO.

Zamówienia możecie składać TYLKO do 24 stycznia 2022 !!!

Poniżej link do e-sklepu: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/

Gorąco polecamy:)

SU oraz Justyna Broniszewska i Tomasz Wojtasik (opiekunowie SU)

Podziękowania dla Pani Beaty Zająć - Turlejskiej