2020-10-17

WŁĄCZ CZWARTY E-BIEG ERASMUSA

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Ambasadorką wydarzenia została ponownie Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio, mentorka. Oktawia wprowadzi Bieg Erasmusa na kolejny nowy tor, przygotowując cykl materiałów treningowych i szkoleniowych w formie multimedialnej, wzbogacony o konspekty zajęć, do wykorzystania przez nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. e-Bieg trwa od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych. W tych dniach przypadają w tym roku międzynarodowe obchody Erasmus Days.

Uczestnikami biegu w tym roku są także nasi uczniowie, reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej. W roli głównej wystąpili dziś:

• na pierwszej zmianie - Milena Kowalska,
  • na drugiej zmianie - Stasiu Cieciura,
  • na trzeciej zmianie - Olek Gloc
  • na czwartej zmianie - Mateusz Patalan.

Cel - bieg sztafetowy w ciągu 60 minut, promocja zdrowego stylu życia, połączona z wątkiem prospołecznym (pieniądze na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach) - w pełni zrealizowana!

Zobaczcie relację z biegu:

Link do relacji na fb: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=193113692259662&id=101285124775853¬if_id=1602874566943291¬if_t=page_post_reaction&ref=notif
2020-03-09
Klub Myśli Prospołecznej

"KLIMAT TO PRZYSZŁOŚĆ"

Dziś ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu "Klimat to przyszłość", którego organizatorem była Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej. Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie przejazdu do Warszawy i udział w 9.maja w Paradzie Schumana, z okazji Dnia Europy. Przypominamy, że głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat zmian klimatycznych oraz ochrony środowiska oraz pokazanie uczniom/społeczności lokalnej, że mają oni na to bezpośredni wpływ w swoim środowisku lokalnym.

Uczniowie reprezentujący Klub Myśli Prospołecznej zorganizowali m.in. warsztaty proekologiczne, debatę oksfordzką z tezą: "Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego", napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu. Przygotowali również proekologiczny spot (https://www.youtube.com/watch?v=H0jJ11jLdbY) oraz kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki. O wszystkich działaniach informowali na stronie fb Klubu Myśli Prospołecznej: https://www.facebook.com/Klub-My%C5%9Bli-Prospo%C5%82ecznej-ILO-w-Radomsku-101285124775853

2020-02-20
Klub Myśli Prospołecznej

PROJEKT KLUBU MYŚLI PROSPOŁECZNEJ

Klub Myśli Prospołecznej realizuje projekt ph. " Klimat, to przyszłość.Od działań Unii Europejskiej w obszarze ochrony klimatu do lokalnych akcji uczniowskich", którego organizatorem jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. W ramach projektu zorganizowali już warsztaty proekologiczne, debatę oksfordzką z tezą: "Indywidualne wybory konsumenckie każdego z nas mają wpływ na stan środowiska naturalnego". Podczas debaty pojawiły się odniesienia do smogu, plastikowych toreb, problemów z wodą, ale także biodegradacji, "żółtych kamizelek we Francji", recyklingu, dyrektyw Parlamentu Europejskiego (The Single-Use Plastics Directive), tworzyw sztucznych, społecznych tendencji żywieniowych, ekonomicznych (niekoniecznie ekologicznych) mechanizmów rynkowych. Napisali także list otwarty do władz miasta ws. butelkomatu. W ostatnich dniach przygotowali z kolei proekologiczny spot: https://www.youtube.com/watch?v=H0jJ11jLdbY&t=6s oraz kilka przepisów m.in. na szarlotkę z resztek chleba oraz pesto z liści marchewki.

2022-01-20

OGŁOSZENIE

W dniu 27 stycznia 2022 r. o godz, 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami poświęcone podsumowaniu półrocznych wyników nauczania i frekwencji. Wywiadówki odbędą zdalnie na platformie TEAMS.

2022-01-05

OGŁOSZENIE

Witamy drodzy Uczniowie,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy Was zachęcić do zakupów w naszym sklepiku online, w którym możecie nabyć produkty z logo naszej szkoły, do wyboru jest również wariant z okazji 100-lecia I LO.

Zamówienia możecie składać TYLKO do 24 stycznia 2022 !!!

Poniżej link do e-sklepu: https://www.bluzybro.pl/i-lo-w-radomsku/

Gorąco polecamy:)

SU oraz Justyna Broniszewska i Tomasz Wojtasik (opiekunowie SU)

Podziękowania dla Pani Beaty Zająć - Turlejskiej