Reprezentacja dziewcząt z I LO brała dziś udział w Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt.
Drużyna w składzie: Zuzanna Szymczak IF, Klaudia Zakrzewska IIIB, Julia Chmiel IIID, Lena Banaszczyk IIID, Oliwia Kopka IIID1, Marta Saternus IE, Natalia Cielasińska ID, Zuzanna Chybowska IVC, Paulina Rak IIC, Natalia Karbownik IIIB zaprezentowała ambitną i skuteczną grę. Po emocjonujących spotkaniach dziewczyny zakończyły zawody na drugim miejscu, osiągając bardzo dobry wynik.
Dziękujemy i gratulujemy sukcesu!
Opiekun drużyny: Ewa Pieles
W I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się spotkania z Kierownikiem Referatu do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KPP w Radomsku - asp. sztab. Wiesławem Kucem oraz Panią Joanną Musiał (Szkoła Jazdy ELCAR).
Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy, rowerzysta, użytkownik hulajnogi elektrycznej oraz kierowca. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność stosowania się do przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, w tym na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, używania elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym oraz zakaz korzystania z telefonu komórkowego w sposób zagrażający bezpieczeństwu podczas przechodzenia przez jezdnię.
Lutowa propozycja w naszej akcji Książka Miesiąca to niezwykła, wielopokoleniowa saga – „Pachinko” autorstwa Min Jin Lee. To opowieść, która porusza serce, otwiera oczy i zostaje z czytelnikiem na długo po przewróceniu ostatniej strony.
„Pachinko” śledzi losy koreańskiej rodziny na przestrzeni XX wieku, od skromnych początków w Korei aż po trudne życie imigrantów w Japonii. Przez losy bohaterów poznajemy nie tylko ich codzienne zmagania, marzenia i rozczarowania, ale też większe historie o tożsamości, wykluczeniu i dążeniu do godnego życia. To prawdziwa lekcja empatii i historii, a przy tym świetna literacka przygoda. Dlaczego warto ją przeczytać?Dla ciekawych i wymagających czytelników: jeśli lubisz historie pełne emocji, prawdziwych postaci i ważnych pytań o to, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy – Pachinko to idealna lektura.
Polecam.
J. Banaszczyk
Stowarzyszenie "KULTURA W KADRZE", I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego do udziału w XVIII Dniach Kina. Bohaterem i gościem tegorocznej edycji, będzie Zbigniew Zamachowski – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor, wokalista, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek.
XVIII Dni Kina rozpoczną się 3 marca 2026 r. i obejmować będą takie elementy jak:
"Partnerem Wydarzenia jest Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski".
Opieka medialna:
Mecenas:
Sponsorzy:

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł. Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy. W Eko- Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych. Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Zakupiono m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilną szafę laboratoryjną mobiLab. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie obrazy, pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni umieszczony został układ okresowy pierwiastków . W oknach pojawiły się nowe rolety. Na parapetach piękne kwiaty.
Beata Zając-Turlejska