Górne menu wyboru

Dolne menu wyboru - dla uczniów, rodziców oraz dokumenty">


PLAN LEKCJI

DZWONKI

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

ARCHIWUM

SPRAWA DLA DYREKTORA

SPRAWA DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
klasa IA - informacje klasa IB - informacje klasa IC - informacje
banner informujący o rekrutacji do klas pierwszch
klasa ID - informacje klasa IE - informacje klasa IF - informacje

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

2020-11-09
grafika dla - ANTYBIOTYKOTERAPIA

ZDALNE SPOTKANIA DOT. ANTYBIOTYKOTERAPII

W dniach 2-6 listopada 2020 w naszej szkole zostały przeprowadzone zdalne prelekcje dotyczące antybiotykoterapii. Akcja "Antybiotykoterapia pod lupą Farmaceuty" została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. 

2020-11-09
grafika dla - KONKURS O PATRONIE

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

5 listopada został przeprowadzony w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Patronie. Jest on nierozerwalnie związany z Dniem Patrona i Ślubowaniem klas pierwszych. W tym roku ze względu sytuację nie udało się zorganizować akademii, na której uczniowie składają przysięgę. W konkursie wzięło udział 16 osób, które reprezentowały poszczególne klasy. Pytania związane były z życiem i działalnością Feliksa Fabianiego oraz z historią I Liceum Ogólnokształcącego. Wysoki poziom przygotowania uczniów sprawił, że rywalizacja przebiegała do samego końca. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w późniejszym terminie. 

Bożena Ujma
Małgorzata Machaj
Radosław Oziembała

2020-11-09
grafika dla - OSTATNIE POŻEGNANIE

„Nie ma ludzi niezastąpionych, ale po odejściu niektórych po prostu coś umiera…”

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Katarzyny i Artura Braszczyńskich. 

Rodzinie, bliskim i wszystkim, których ta śmierć poruszyła, przekazujemy wyrazy współczucia. 

Kasiu, Arturze - światełko pamięci dla Was!

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku

2020-11-06
grafika dla - SZKOŁA PAMIĘTA 3

SZKOŁA PAMIĘTA – I LO W RAMACH AKCJI

Do 29 października należało przesłać prezentacje multimedialne związane z lokalnymi postaciami historycznymi albo z historycznymi miejscami w ramach akcji „Szkoła pamięta”. 30 października był finał przedsięwzięcia. Wpłynęło 80 prac. Po ich przejrzeniu i ocenieniu zgodnie z obietnicą możemy dzisiaj zaprezentować kilka z nich. Życzymy miłego oglądania!

Bożena Ujma
Małgorzata Machaj
Radosław Oziembała

PREZENTACJA 1
PREZENTACJA 2
PREZENTACJA 3
PREZENTACJA 4
PREZENTACJA 5
PREZENTACJA 6
2020-11-06
grafika dla - SZKOŁA DO HYMNU

Szkoła do hymnu

Już po raz kolejny przystępujemy do akcji „Szkoła do hymnu”. Zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczność I LO we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele połączyli się za pomocą komunikatorów i zaśpiewali hymn on – line. Liczymy też na relacje ze świętowania w I LO!

Zachęcamy też do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

#SzkołaDoHymnu

A.P. 

Szanuj_kochaj_chron_broszura_MON.pdf
2020-11-03
grafika dla - SZKOŁA PAMIĘTA 2

FINAŁ AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

30 października jest dniem finału akcji pt.” Szkoła pamięta ” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przypomnijmy tylko, że celem projektu było upamiętnienie postaci i miejsc historycznych związanych z „małą ojczyzną”.

W Naszym Liceum akcja spotkała się z ogromnym odzewem ze strony uczniów. W krótkim czasie przygotowali oni szereg prezentacji multimedialnych poświęconych Patronowi szkoły - Feliksowi Fabianiemu oraz miejscom związanym z historią Radomska. Miło jest nam powiadomić wszystkich, że wpłynęło do nas łącznie ok. 80 prac. W najbliższych dniach postaramy się zaprezentować te najciekawsze.  Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy. 

Małgorzata Machaj
Bożena Ujma
Radosław Oziembała

KOMUNIKATY...

2021-05-20

KOMUNIKAT

Przypominamy, że do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny 2021. Jego podstawową metodą jest samospis internetowy - poprzez wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/

Po wypełnieniu formularza aplikacja generuje kod uprawniający do udziału w loterii spisowej (więcej informacji: https://loteria.spis.gov.pl/ ).

W dn. 14 maja br. na terenie miasta Radomska pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy w celu przeprowadzenia spisu będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88, wyłącznie do osób, które nie spisały się samodzielnie.

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub dzwoniąc pod nr infolinii: 22 279 99 99."

2021-04-20
2020-12-18

Całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Link do informacji o Dziecięcym Telefonie Zaufania na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka

2020-08-31

I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku zostało laureatem konkursu:
"Nasze Ekologiczne Pracownie".

przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

logo - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wartość ogólna zadania: 49 931 zł

Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł

Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.

W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.

W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.

http://www.wfosigw.lodz.pl/

Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz

PROJEKTY...

DNI KINA - INFORMACJE Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa Bieg na orientację
Projekt Comenius GIODO Dzieciom e-Twinning
DYSKUSYJNE KLUBY EDUKACYJNE
KONKURS MATEMATYCZNY POKOMAT Dołączyliśmy do społecznej kampanii - Cała Polska czyta dzieciom WSPÓŁPRACA Z BETEL
TYDZIEŃ ZDROWIA Poezja współczesna i jej interpretacje – w słowie i obrazie Teraz my! Klub myśli prospołecznej

PATRONAT

Uniwersytet Łódzki
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Politechnika Częstochowska

PARTNERZY SZKOŁY

Logo Archiwum Karla Dedeciusa Logo Uniwersytetu Europejskiego we Frankfurcie

Społeczna Akademia Nauk w Radomsku

SPONSORZY

Sponsor główny DNI KINA Sponsorzy DNI KINA Sponsor - Fabryka mebli giętych FAMEG

CERTYFIKATY

DYPLOMza udział wWojewódzkim SeminariumAstronomiczno - Astronautycznym Dyplom - EUROPEJSKI UNIWERSYTET LATAJĄCY Podziękowanie za udział w konkursie ZESPOLENI Dyplom Razem na Swięta Prasowa Akademia Pieniądza Podziękowanie dla Beaty Zając - Turejskiej
Wiarygodna Szkoła- certyfikat
Bezpieczna szkoła - certyfikat
Euroweek
Certyfikat - lekcja z temidą
jak nie czytam, jak czytam
Szkoła promująca zdrowie
Szlachetna paczka 2020 - dyplom Szlachetna paczka 2020 - puchar
  • Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej
  • Przejdź do strony Strostwa Powiatowego w Radomsku
  • Nasz kanał na portalu Youtube.com
  • Nasz profil na Facebook
  • Nasz profil na Instagramie