W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja przedsięwzięcia „Rosja widziana twoimi oczyma”. W konkursie, oprócz czterech klas matematyczno – językowych, wzięli udział uczniowie z innych klas, dla których pasją jest język rosyjski. W kategoriach: Plakat, Prezentacja, Piosenka, Recytacja, Potrawa rosyjska i Moda w stylu rosyjskim wzięło udział ponad 60 uczniów. Wielu z nich dostało dyplomy i nagrody. Laureatom gratulujemy!
Larysa Kowalczyk
23 marca upłynął nam pod znakiem Rosji i jej zwyczajów, a to za sprawą podsumowania konkursu ph. "Rosja widziana twoimi oczyma". Przedsięwzięcie realizowane jest po raz kolejny przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku oraz Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. Konkurs odbywał się w siedmiu kategoriach: plakat promujący (naukę języka rosyjskiego, osobliwości ciekawych budowli, ścieżki zieleni, znane i lubiane miejsca odpoczynku), prezentacja multimedialna, piosenka (solo lub w zespole), taniec, recytacja, wyrzeźbiona w drewnie pamiątka z Rosji, potrawa rosyjska.
Organizatorkami konkursu są: pani Larysa Kowalczyk i pani Małgorzata Knysak - Szczerba.
A.P.
W środę, 15 marca, zakończyliśmy kolejne przedsięwzięcie językowe. Tym razem I Liceum Ogólnokształcące nawiązało współpracę z Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska i bohaterem projektu uczyniło 'język rosyjski'.
Okazało się, że pomysł pani prof. Małgorzaty Knysak - Szczerby i pani prof. Larysy Kowalczyk to 'strzał w dziesiątkę'. Zainteresowanie nim było ogromne... I co ciekawe wszystkich doceniono...
Naszą szkołę "dzielnie" reprezentowały klasy I D i II D.
A.P.
Całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci i młodzieży
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie
Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
Link do informacji o Dziecięcym Telefonie Zaufania na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka
HARMONOGRAM NAUCZANIA ZDALNEGO
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku zostało laureatem konkursu:
"Nasze Ekologiczne Pracownie".
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz