Julia Jasek (klasa IIIE), reprezentantka Klubu Myśli Prospołecznej, zdobyła wyróżnienie w styczniowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepszy Polski Mówca", którego organizatorem jest Akademia Retoryki Igora Zalewskiego.
Konkurs trwa od września 2020 r. do sierpnia 2021 r. a zadaniem uczestników w każdym miesiącu jest zaprezentowanie dwuminutowego wystąpienia na wybrany temat. Temat turnieju styczniowego brzmiał: "Jest karnawał, porozmawiajmy zatem o disco-polo. Dlaczego ten gatunek muzyki budzi tak wielkie emocje?"
Czym słuchaczy oraz jury zaskoczyła Julia? Wystąpienie Julii można obejrzeć na profilu fb konkursu: https://www.facebook.com/Najlepszy-Polski-M%C3%B3wca-105949907731114
Julia - WIELKIE GRATULACJE! Trzymamy kciuki za dalsze Twoje sukcesy!
Właśnie ogłoszono wyniki konkursów organizowanych przez PSP nr 7 w Radomsku w ramach projektu pn. „Zaszczepmy się wiedzą o polskich odkrywcach szczepionek” realizowanego w I edycji ogólnopolskiego programu „Dzieci Kapitana Nemo” pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomska – p. Jarosława Ferenca. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o polskich odkrywcach szczepionek oraz ich działalności i osiągnięciach.
Miło nam poinformować, iż laureatem jednego z konkursów jest Karol Zaskórski z kl. II C1. Karol zdobył III. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych – „List do Katedry Noblowskiej uzasadniający, że wybrany odkrywca (R. Weigl, H. Koprowski lub L. Hirszfeld) powinien otrzymać Nagrodę Nobla”.
Prace zostały ocenione przez jury w składzie:
Opiekunem Karola jest p. prof. Anna Piotrowska – Borowicz.
Mateusz Patalan został laureatem ogólnopolskiego konkursu "E-sej about economy”. Uczestnicy konkursu wybierali jeden temat konkursowego eseju ze wskazanych poniżej:
a) Pozytywne skutki kryzysów gospodarczych;Mateusz zmierzył się z tematem: „Pozytywne skutki kryzysów gospodarczych”
Organizatorem Konkursu była Fundacja Rozwoju Społeczno–Gospodarczego Prospekt. Konkurs był realizowany w ramach projektu "Bądź świadomy. Edukacja ekonomiczno-prawna" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 -2020.
Serdecznie Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Agnieszka Styczyńska-Dryja
Z przyjemnością informujemy, że Nikola Bus, uczennica klasy II f, zdobyła I miejsce w 65. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
28 i 29 maja uczniowie I LO wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Z uwagi na panującą epidemię, konkurs przeprowadzony został zdalnie.
Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły uzyskały w konkursie wyróżnienie: Aleksandra Kierlik z klasy I C1 oraz Marta Pluta i Marta Wójcik z klasy II D1. Gratulujemy!
Miło nam poinformować, że uczeń kl. ID1 Paweł Dróżdż został wyróżniony w wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Konkurs został ogłoszony przez Planetarium i Obserwatorium przy współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii w Łodzi. Najlepsze prace zostały przedstawione podczas Młodzieżowego Wojewódzkiego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego. Praca ucznia dotyczyła egzoplanet i tranzytów oraz zawierała własne obserwacje. Prezentacja najlepszych piętnastu referatów odbyła się 2 marca w Łodzi. Paweł podczas wystąpienia świetnie poradził sobie z odpowiedziami na pytania zadawane przez jury składające się z pracowników naukowych i zajął piąte miejsce w konkursie. Opiekunem Pawła jest prof. Beata Zając – Turlejska.
Pawłowi gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziś ogłoszono wyniki wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia.
Julia Iglantowicz, klasa IC (reprezentantka Klubu Myśli Prospłecznej), osiągnęła najlepszy wynik w województwie łódzkim, a jednocześnie drugi wynik w kraju spośród wszystkich uczestników tego etapu. Tym samym, Julia została finalistką konkursu. Finał (w formie testu), o ile warunki na to pozwolą, odbędzie się 7.04.2020 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.
Przypomnijmy, etap pierwszy, szkolny (w styczniu) polegał na napisaniu testu z zakresu praw ucznia, natomiast etap wojewódzki (w lutym) na przygotowaniu pracy pisemnej dotyczącej zagadnień ochrony praw ucznia/dziecka.
Wyniki konkursu: http://prawaucznia.pl/konkurs-dokumenty/wyniki-ii-etapu.pdf
Julia - OGROMNE GRATULACJE i oczywiście nadal trzymamy kciuki!
Całodobowy telefon zaufania i czat internetowy dla dzieci i młodzieży
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie
Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej. Szczegóły w załączonym liście otrzymanym z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
Link do informacji o Dziecięcym Telefonie Zaufania na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka
HARMONOGRAM NAUCZANIA ZDALNEGO
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku zostało laureatem konkursu:
"Nasze Ekologiczne Pracownie".
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz