Górne menu wyboru

Dolne menu wyboru - dla uczniów, rodziców oraz dokumenty">


PLAN LEKCJI

DZWONKI

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

ARCHIWUM

SPRAWA DLA DYREKTORA

SPRAWA DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

LISTA ARTYKUŁÓW DLA - WYDARZENIA SPORTOWE

Strona 1 z 7
2018-10-27
grafika dla - PODDĘBICE

CZWARTE MIEJSCE W PODDĘBICACH

W dniu 25.10.2018 r. w Poddębicach odbył się Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych 8X1000m. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Aleksandra Ozga, Justyna Chodakowska, Weronika Kaczmarek, Dominika Kwaśniewska, Klaudia Mielczarek, Kinga Pietras, Marta Pluta, Marlena Spadło, Paulina Wójcik, Iza Kowalska zdobyła czwarte miejsce. W zawodach wystartowało 413 szkół z województwa. Pokonaliśmy 409 szkół, z czego spora ilość tych placówek to Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 

Opiekunem zwycięskiej drużyny jest prof. Michał Machura. 

2018-10-18
grafika dla - „ZŁOTE SZTAFETY”

„ZŁOTE SZTAFETY”

W dniu 17.10.2018 r. w Patykach koło Bełchatowa odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych 8X1000m. Drużyna I Liceum w składzie: Aleksandra Ozga, Justyna Chodakowska, Weronika Kaczmarek, Dominika Kwaśniewska, Klaudia Mielczarek, Kinga Pietras, Marta Pluta, Marlena Spadło, Paulina Wójcik, Angelika Krogulec, Iza Kowalska zdobyła PIERWSZE miejsce prowadząc pewnie od pierwszej do ostatniej zmiany.  grafika dla - „ZŁOTE SZTAFETY” Pokonaliśmy ponad 60 szkół z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Pajęczna, Działoszyna, Kleszczowa….itd. Jako jedyna szkoła z powiatu, wliczając gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne awansowaliśmy do Finału Mistrzostw Województwa Łódzkiego, które odbędą się 25.10 w Poddębicach. 

Opiekunem zwycięskiej drużyny jest prof. Michał Machura. 

2018-10-13
grafika dla - SUKCESY SPORTOWE

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE

Dnia 11 października 2018 r., w Sieradzu, odbył się Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w  lekkiej atletyce. Natalia Gładysz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Województwa Łódzkiego w skoku wzwyż, a Aleksandra Ozga brązowy medal w biegu na dystansie 200m. 

grafika dla - SUKCESY SPORTOWE

Drużyna I Liceum w składzie: Aleksandra Ozga, Justyna Chodakowska, Weronika Kaczmarek, Dominika Kwaśniewska, Klaudia Mielczarek, Kinga Pietras, Marta Pluta, Marlena Spadło, Paulina Wójcik, Natalia Jaguś, Angelika Krogulec, Katarzyna Maniecka, Justyna Maślanka, Wiktoria Otolińska, Julia Sztangreciak, Aleksandra Urbanek, Sara Walczak, Julia Jasek zdobyła siódme miejsce z 409 szkół ponadgimnazjalnych. 

Opiekunem dziewcząt jest prof. Michał Machura. 

2018-10-09
grafika dla - MISTRZOSTWA POWIATU

„Pierwsze znowu pierwsze”

W dniu 05.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w sztafetowych biegach przełajowych 8x1000metrów. Drużyna I Liceum w składzie: Aleksandra Ozga, Justyna Chodakowska, Weronika Kaczmarek, Dominika Kwaśniewska, Klaudia Mielczarek, Kinga Pietras, Marta Pluta, Marlena Spadło, Paulina Wójcik zajęła PIERWSZE miejsce, deklasując konkurencję.

Opiekunem zwycięskiej drużyny jest prof. Michał Machura. 

2018-10-08
grafika dla - MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

Historyczny sukces. Półfinał nasz!!!

W dniu 02.10.2018 r. w Bełchatowie odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w lekkiej atletyce. Drużyna I Liceum w składzie: Aleksandra Ozga, Justyna Chodakowska, Weronika Kaczmarek, Dominika Kwaśniewska, Klaudia Mielczarek, Kinga Pietras, Marta Pluta, Marlena Spadło, Paulina Wójcik, Natlia Jaguś, Angelika Krogulec, Katarzyna Maniecka, Justyna Maślanka, Wiktoria Otolińska, Julia Sztangreciak, Aleksandra Urbanek, Sara Walczak, Julia Jasek zdobyła PIERWSZE miejsce pokonując bardzo mocne kluby sportowe z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Pajęczna, Działoszyna itp. 

Opiekunem zwycięskiej drużyny jest prof. Michał Machura. 

2018-09-25
grafika dla - INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO

Inauguracja Roku Sportowego 2018/2019

W poniedziałek, 24 września 2018 r., oficjalnie zainaugurowaliśmy w I LO Rok Sportowy corocznym meczem siatkówki ABSOLWENTKI – DRUŻYNA I LO. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Naszym sportowcom i ich opiekunom życzymy samych zwycięstw w bieżącym roku szkolnym!!!

2018-09-17
grafika dla - BIEGI PRZEŁAJOWE

Indywidualne Biegi Przełajowe

W dniu 17.09.2018r. w Parku Solidarności odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewcząt i 13 chłopców. W rywalizacji indywidualnej awans do Mistrzostw Województwa uzyskały: Paulina Wójcik z kl. I E i Kinga Pietras z kl. II F. Opiekunem naszych lekkoatletów jest prof. Piotr Lewandowski. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 27.09.2018 r. w Uniejowie. 

Strona 1 z 7

KOMUNIKATY...

2019-02-09
2019-02-08

Dzień Języka Ojczystego

Ponieważ Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego, czyli podczas ferii, będziemy go świętować w piątek 1 marca.

Zgodnie z ustaleniami Rady Samorządu Uczniowskiego w tym dniu przebieramy się za bohaterów szkolnych lektur. Oto lista utworów wylosowanych przez poszczególne klasy:

  • I F - mitologia;
  • I C - Sofokles "Król Edyp";
  • I E - "Dzieje Tristana i Izoldy";
  • I B - W. Szekspir "Makbet";
  • I D2 - A. Mickiewicz "Dziady" cz. II;
  • II D - A. Mickiewicz "Dziady" cz. III;
  • I D1 - A. Fredro "Zemsta";
  • II E - J. Słowacki "Kordian";
  • II F - A. Mickiewicz "Pan Tadeusz";
  • II A - F. Dostojewski "Zbrodnia i kara";
  • II C - B. Prus "Lalka";
  • III B - S. Wyspiański "Wesele";
  • III E - J. Conrad "Jądro ciemności";
  • III D - W. Reymont "Chłopi";
  • III F - S. Żeromski "Przedwiośnie";
  • III C - W. Gombrowicz "Ferdydurke".

Jest to też kolejność prezentacji. Przypominamy, że każda klasa przygotowuje podkład muzyczny do swojego występu, a informacje na ten temat trzeba przesłać na adres Samorządu Uczniowskiego (link: SPRAWA DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO na stronie szkoły, wśród zakładek z planem lekcji i zastępstwami).

W razie jakichkolwiek pytań związanych z organizacją DJO też można pisać pod ten adres.

Najlepsi wygrywają tort - w tym roku Samorząd ufunduje dwie takie nagrody :)

2019-02-05

PISZ, CZYTAJ, INTERPRETUJ!

ZBIGNIEW HERBERT – KARL DEDECIUS – PETER DALE SCOTT

Lubisz poezję, dołącz do nas!

Chcesz obcować z poezją współczesną w języku ojczystym, chcesz poznać pracę tłumaczy anglo – i niemieckojęzycznych, chcesz poznać swe umiejętności interpretatorskie, wstąp do klubu „A MY POEZJI TAK”.

ZAPRASZAMY!!!

Regulamin klubu „A MY POEZJI TAK”

  • Młodzież pracuje w trzech sekcjach (języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego). Uczeń może przestąpić do prac w każdej z nich lub wybrać sobie dowolną/dowolne.
  • Podczas zajęć młodzież zajmuje się jednym z zaproponowanych utworów. Pierwsza faza obejmuje wniknięcie w przesłanie poetyckie i dodatkowo zapoznanie się z kunsztem translatorskim w sekcjach. Wynikiem tych zabiegów będą odbywające się co trzy tygodnie happeningi, podczas których uczniowie dokonują interpretacji wybranych tekstów.
  • Uczniowie samodzielnie wybierają formę interpretacji:
    1. indywidualne czytanie oryginału lub tłumaczenia (co trzy tygodnie),
    2. prezentację multimedialną przygotowaną w programie PowerPoint/Prezi (pracę można opracować indywidualnie lub w parach – termin do 31 marca),
    3. obraz na papierze w formacie nie większym niż A1 – termin do 31 marca,
    4. refleksje pisemne w języku polskim dot. tekstu Z. Herberta – termin do 31 marca.
  • Tydzień przed happeningiem młodzież konsultuje efekty swoich prac z nauczycielami - koordynatorami (w zależności od sekcji). Co trzy tygodnie będą odbywać się happeningi, podczas których zostaną zaprezentowane najlepsze interpretacje.
  • Wszystkie formy interpretacji zostaną ocenione przez organizatorów. Na najlepszych interpretatorów czekają dyplomy uznania i nagrody, które zostaną wręczone podczas zakończenia przedsięwzięcia. W przypadku prezentacji multimedialnych najlepszą wytypuje młodzież. Drogą elektroniczną będą wybierać najciekawsze. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów o wyborze najlepszych zdecydują organizatorzy.

Organizatorzy:
Iwona Bałazińska - opiekun sekcji języka niemieckiego
Elżbieta Ozga - opiekun sekcji języka angielskiego
Anna Piotrowska - opiekun sekcji języka polskiego

2019-01-27

KOMUNIKAT

Mamy dla Was świetną wiadomość! Od dzisiaj, przebywając na terenie szkoły możecie używać naszego geofiltra na Snapchacie!

PROJEKTY...

DNI KINA - INFORMACJE Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa Bieg na orientację
Projekt Comenius GIODO Dzieciom e-Twinning
DYSKUSYJNE KLUBY EDUKACYJNE
KONKURS MATEMATYCZNY POKOMAT Dołączyliśmy do społecznej kampanii - Cała Polska czyta dzieciom WSPÓŁPRACA Z BETEL
TYDZIEŃ ZDROWIA

PATRONAT

Uniwersytet Łódzki
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
Politechnika Częstochowska

PARTNERZY SZKOŁY

Logo Archiwum Karla Dedeciusa Logo Uniwersytetu Europejskiego we Frankfurcie

Społeczna Akademia Nauk w Radomsku

SPONSORZY

Sponsor - Fabryka mebli giętych FAMEG Sponsor - Bieg na orientacje

CERTYFIKATY

Dyplom Dzień Przedsiębiorczości Certyfikat edukacji patriotycznej Młoda krew ratuje życie Dyplom Dzień Przedsiębiorczości 2018 Certyfikat edukacji patriotycznej Certyfikat - Cambridge English
Szkoła promująca zdrowie
  • Przejdź do Biuletynu Informacji Publicznej
  • Przejdź do strony Strostwa Powiatowego w Radomsku
  • Nasz kanał na portalu Youtube.com
  • Nasz profil na Facebook
  • Nasz profil na Instagramie
Stopka strony
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku
2011 - 2019

Polityka prywatności