Aleksander Gloc, uczeń klasy IVD1 zwyciężył w międzyszkolnym konkursie ph. "Palcem po mapie", którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Uczestnicy lokalizowali na mapie m.in. prądy morskie, rzeki, jeziora, wulkany, kanały wodne w Polsce, ale także rozpoznawali flagi, stolice państw oraz zjawiska przedstawione na mapach w atlasie.
Olek - ogromne gratulacje! Powodzenia w kolejnych konkursach i olimpiadach!
Opiekunem merytorycznym Olka jest nauczyciela geografii oraz WOS-u Pan Tomasz Mazur.
Lubicie sztukę? Jeśli tak, to mamy coś dla Was. Właśnie przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego "Muzeum w liceum". To wspaniała inicjatywa Fundacji Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Projekt polega na stworzeniu w szkole stałej ekspozycji, składającej się z wydruków wybitnych dzieł malarskich. Po zeskanowaniu kodu QR można zapoznać się z życiorysem uznanych polskich artystów. W role artystów wcielili się wspaniali polscy aktorzy i muzycy, np. Bartłomiej Topa jako Tadeusz Makowski, Maciej Stuhr jako Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Danuta Stenka jako Olga Boznańska czy Jerzy Stuhr jako Józef Chełmoński. Historie artystów napisane są w pierwszej osobie i opierają się na wiarygodnych źródłach. Opowieści te przedstawiają artystów w bardziej osobisty sposób, pokazują co ich inspirowało, jakie trudności napotykali. Zachęcamy do poznawania polskiej sztuki!
Marta Kurek, Anna Pędziwiatr
W ramach realizacji projektu: „Kropla Wody- Kroplą Życia” i z okazji Światowego Dnia Wody, który w tym roku minął pod hasłem: „Przyspieszenie zmian”, uczennica klasy IIE- Aleksandra Karska przygotowała prezentację „Ślad wodny”. Dzięki niej znaleźliśmy odpowiedzi na pytania:
Z prezentacją można było się zapoznać podczas przerw śródlekcyjnych 22 marca, gdy obchodzimy Światowy Dzień Wody.
Grupa uczniów z klasy IE1 w tym dniu przeprowadziła badania jakości wody, testy kolorystyczne określające zawartość azotynów, azotanów, fosforanów, amoniaku, twardości i ph badanej wody.
Ponadto klasy: IIIB, IIIE i IIIF pracowały ze słownictwem związanym z wodą na lekcjach języka francuskiego. Temat „L’eau-la vie”, prezentowane krótkie filmy (https://boutique.arte.tv/detail/h2o-l-eau-la-vie-et-nous) oraz przygotowane przez młodzież plakaty zmuszały do refleksji nad rolą wody dla przyrody, postępu i życia na naszej „błękitnej planecie”.
W ramach projektu: „Kropla Wody – Kroplą Życia” przed nami jeszcze spotkanie dietetykiem, przedstawicielami PGK, z panią dr n.biol. Ewą Fiedorowicz z Katedry Biochemii Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.
Koordynatorzy: Ewa Siejka, Anna Jędrzejczyk, Agnieszka Krawczyk-Broszkowska
„Lubisz poezję, dołącz do nas!
Chcesz obcować z poezją współczesną, chcesz poznać pracę tłumaczy anglo – i niemieckojęzycznych, chcesz poznać swe umiejętności interpretatorskie zgłoś się do organizatorów innowacji.” Powyższej treści zaproszenie odczytali licealiści i odpowiedzieli na nie gremialnie. Młodzież pracowała w wybranych sekcjach i realizowała zadania projektowe, koncentrujące się na ilustracjach artystycznych utworów poety. Najlepszych interpretatorów wyłonią jurorzy. Poznamy ich już wkrótce.
Słowo w języku ojczystym, słowo w tłumaczeniu na język angielski, innym razem na język niemiecki i obraz czy to w akwareli, czy na płótnie, czy w prezentacji multimedialnej był przywoływany dzięki pracy z wierszami Radomszczanina. Bohaterem tegorocznej edycji przedsięwzięcia językowego jest Janusz Różewicz. 23 marca organizatorzy odebrali prace „z obrazem” i interpretacje słowne w języku polskim, a 24 marca odbyła się uroczystość przesłuchania wierszy w przekładach na język angielski i niemiecki. Spotkanie w uroczystej atmosferze było nie tylko doznaniem estetycznym, ale stanowiło także podziękowanie za spuściznę literacką i drogę życiową Janusza Różewicza. Pani profesor Iwona Bałazińska przypomniała tragiczne losy poety, który podczas II wojny światowej pełnił funkcję podporucznika Armii Krajowej. W czerwcu 1944 został aresztowany przez łódzkie Gestapo i osadzony w więzieniu, a 7 listopada tegoż roku został stracony w trakcie akcji likwidacji członków AK. Trudne doznania określiły charakter spuścizny literackiej, gdzie młodzieńczy zachwyt nad światem i optymizm zmagały się okrucieństwem wojny.
Dojrzałe interpretacje wierszy przez licealistów potwierdzają nie tylko ich zdolności artystyczne, ale także wrażliwość na przekazywane treści. Od poniedziałku, 27 marca, będzie można już podziwiać autorskie prace plastyczne w hallu szkoły na pierwszym piętrze. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!
Autorzy prac i organizatorzy przedsięwzięcia
W dniu 24.03.2023 r. w Radomsku odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w drużynowych biegach przełajowych na dystansie 1000m. Drużyna I Liceum w składzie: Aleksandra Szwedzik, Matylda Purgał, Lena Urbaniak, Emilia Wrońska, Joanna Ozga, Nikola Majchrzak, Julia Kopcik zdobyła pierwsze miejsce zapewniając sobie start w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 15.04.2023 r. w Bełchatowie.
W klasyfikacji indywidualnej nasze dziewczyny były również bezkonkurencyjne zajmując całe podium; I miejsce - Aleksandra Szwedzik, II miejsce - Matylda Purgał, III miejsce - Lena Urbaniak.
Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Michał Machura.
24 marca grupa maturzystów I LO odwiedziła Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie. Podczas Dnia Otwartego zorganizowanego przez uczelnię, uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach prowadzonych zarówno przez pracowników naukowych uniwersytetu, jak i jego studentów. Dowiedzieli się jakie kierunki studiów oferuje uczelnia, a także zostali zapoznani z zasadami rekrutacji.
Zgodnie z decyzją Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 25 listopada 2022r. podjęto uchwałę o nawiązaniu współpracy pomiędzy jednostkami edukacyjnymi. W jej ramach, 23 marca 2023 r. doszło do pierwszego spotkania uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z wykładowcami uniwersyteckimi. Inicjatorami przedsięwzięcia są nauczyciele języka angielskiego I LO w Radomsku.
Dziedzictwo narodowe Nowej Zelandii: taniec haka, tatuaż maoryski, snucie marzeń o wymarzonych wakacjach. Między innymi takie i inne tematy zostały poruszone podczas warsztatów z języka angielskiego z Panią dr Magdaleną Naze. Następnie młodzież, w auli Wydziału Filologicznego UŁ, wzięła udział w wykładzie o sztuce wystąpień publicznych i pokonywaniu tremy. Wykład poprowadziła Pani dr Anetta Gajda z Zakładu Historii Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Ostatnim elementem naszej wizyty na Uniwersytecie Łódzkim była wizyta w profesjonalnych studiach nagraniowych: radiowym i telewizyjnym. Tu pod okiem Pana Eryka Woźniaka z Centrum Rozwoju Wydziału UŁ uczniowie zobaczyli jak wygląda dziennikarstwo radiowe i telewizyjne „od kuchni”, mając także możliwość nagrania zapowiedzi radiowych.
Podczas zajęć uczniowie i uczennice I LO utwierdzili się w przekonaniu, że reprezentują wysoki poziom językowy i potrafią aktywnie uczestniczyć w dyskusji z wykładowcami akademickimi. Czekamy na kolejne zajęcia w ramach tej inicjatywy.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali Pani Elżbieta Ozga i Pan Tomasz Wojtasik.
W dniu 14 marca gościliśmy panie Małgorzatę Syskę-Komocką i Annę Kulkę z Urzędu Skarbowego w Radomsku. Młodzież klasy III D wysłuchała wykładu na temat: "Polski system podatkowy". Uczniowie dowiedzieli się, jak działa e-Urząd Skarbowy, ze szczególnym uwzględnieniem programu e-pit.
Agnieszka Styczyńska-Dryja
Uczennica klasy IE, Magdalena Kałka, zdobyła 2 miejsce w konkursie "ACTIONES LOCALES” - "Opracuj pomysły na lokalne przeciwdziałanie przestępczości". Organizatorem konkursu była Akademia Liderów Sprawiedliwości.
W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jakie ze sobą niosą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku. Nie byłoby jednak Zmartwychwstania, gdyby nie Męka i Śmierć Chrystusa. Dlatego w nawiązaniu do tych wydarzeń paschalnych w ubiegłą niedzielę 19 marca 2023 roku, w ramach cyklicznych spotkań osób niepełnosprawnych z Radomska i okolic w kolegiacie św. Lamberta w Radomsku, grupa młodzieży naszego liceum z klas II C, III B i III F działająca w szkolnym wolontariacie przedstawiła Misterium Wielkanocne. Scenariusz Misterium Wielkanocnego stanowił montaż słowno- muzyczny. Wykorzystano w nim wiersze pochodzące z książki Marii Majchrzak pt. "Moja Pieśń o Jezusie" oraz pieśni wielkopostne z akompaniamentem gitary i muzycznej prezentacji multimedialnej.
Dziękujemy naszej młodzieży za jej wolontarystyczne zaangażowanie, głęboką wielkopostną refleksję przez recytację, śpiew i celebrację Krzyża. Za podkreślenie, że nie możemy być obojętni i pełni znieczulicy wobec ludzi żyjących pośród nas a tak często niosących krzyż swojej codzienności, ludzi chorych, cierpiących, odrzuconych, samotnych i opuszczonych.
Gabriela Szczygłowska - opiekun szkolnego wolontariatu i koordynator Betel
W zeszłym tygodniu klasa I f wspólnie z klasą III c wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę Body Worlds, która prezentuje ludzkie ciała zakonserwowane w procesie plastynacji. Polega on na usunięciu z martwego ciała wody i tłuszczów, które są niezbędne do rozwoju bakterii gnilnych. Następnie ciało nasyca się odpowiednimi polimerami, dzięki czemu zachowuje ono kształt i kolor, będąc jednocześnie odpornym na procesy rozkładu.
Pani przewodniczka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o ludzkiej anatomii, fizjologii oraz zdrowiu. Wycieczka ta była dla nas bardzo cennym doświadczeniem, gdyż jako klasy o rozszerzeniu biologiczno – chemicznym mogliśmy na żywo zobaczyć to, o czym uczymy się na lekcjach biologii. Zobaczyliśmy jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe, poznaliśmy sposoby leczenia zagrażających życiu chorób oraz metody profilaktyki, dowiedzieliśmy się jak ważne jest dbanie o siebie i swoją kondycję oraz jak styl życia wpływa na organizm człowieka, np. jak palenie papierosów wpływa na płuca, a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszają procesy starzenia, znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.
Wróciliśmy z wycieczki bogatsi o nową wiedzę i przeżycia, które długo pozostaną w naszej pamięci. W końcu zobaczenie prawdziwego ludzkiego serca jest czymś, co pamięta się przez długi czas.
Organizatorkami wycieczki były panie: R. Kosela, A. Kędra oraz J. Banaszczyk
Mikołaj Rogulski
Klasa III C
Marzenia o wolnej Polsce, o wznoszeniu fundamentów niepodległego, wyzwolonego spod ucisku państwa zawsze towarzyszyły dr. Witoldowi Pronobisowi. O swoich doświadczeniach opowiedział podczas spotkania z naszymi licealistami szacowny Gość, były pracownik naukowy i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 1983 r. redaktor programowy i kierownik działu Polish Independent Press Unit w Radiu Wolna Europa. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji, jak wyglądała jego działalność na emigracji w USA począwszy od 1983r., a potem Niemczech. Bezpośrednia relacja byłego redaktora programów Rozgłośni Polskiej RWE wywarła na słuchaczach duże wrażenie. Zdjęcia i nagrania obrazujące tamtą rzeczywistość ożywiły treści znane z przekazów podręcznikowych, dały możliwość lepszego zrozumienia i odczucia czasów drugiej połowy XX w. Pan Witold Pronobis podkreślił rolę rozgłośni, dzięki której przekaz w tamtym okresie był zobiektywizowany. W drugiej części spotkania nakreślił obraz Berlina, tego historycznego i współczesnego. Odniósł się do treści zawartych w książkach jego autorstwa „ Zrozumieć Berlin” i „ Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci”. Po oficjalnej prelekcji był czas na indywidualne rozmowy młodzieży z Wykładowcą, podczas których można było poprosić o pamiątkowy autograf Prelegenta.
Wizyta pana dr. Witolda Pronobisa była możliwa dzięki współpracy Dyrekcji I LO z przedstawicielem biura turystycznego PIKADA w Radomsku, które sponsorowało wizytę dostojnego Gościa w progach naszego Liceum.
Koordynatorki spotkania w I LO mgr Małgorzata Szablewska i mgr Iwona Bałazińska
W dniu 20 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej pod patronatem Prezydenta Miasta Radomsko. Do etapu miejskiego z I Liceum Ogólnokształcącego dostały się trzy uczennice z klasy językowo-prawnej.
Konkurs był przeprowadzony w trzech grupach wiekowych, spośród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Radomska. Od uczestników wymagano specjalistycznej wiedzy z zakresu pożarnictwa i zapobiegania pożarom.
Drugie miejsce na etapie miejskim zajęła Karolina Rachwalik z I B z I Liceum Ogólnokształcącego.
Opiekunem uczennicy była pani Bożena Ujma
Utarczki dnia codziennego, przekomarzanie się, kłótnia a potem pojednanie przeplatane ponadczasowymi maksymami zaczerpniętymi z literatury światowej, z pojawiającą się w tle muzyką znamienitych kompozytorów skonstruowały doskonały spektakl teatralny „Nieoczekiwany powrót”, który obejrzała młodzież z klasy IID w teatrze IMKA na warszawskim Bemowie. Autorem tegoż widowiska jest Belg Serge Kribus. Sztuka stała się doskonałą lekcją dla młodego człowieka poszukującego w gąszczu dróg, tych właściwych, którymi powinien poruszać się w świecie. Jednostka dążąca do harmonii w skomplikowanej rzeczywistości powinna sięgać po zdobycze kultury będące swoistym zbiorem kanonów umożliwiających budowanie własnej osobowości. Pozostający pod wrażeniem kunsztu artystycznego znamienitego duetu Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka licealiści odbyli z aktorami niezapomniane spotkanie po zakończonym spektaklu. Rozmowy toczyły się w bardzo serdecznej atmosferze, było miejsce na refleksje oraz wspomnienia ludzi teatru.
Iwona Bałazińska
Wychowawca klasy IID
W dniach tak ciężkiej próby, w dramacie wojny, społeczność I LO w Radomsku przekazuje swoim ukraińskim miastom partnerskim oraz wszystkim Ukraińcom wyrazy solidarności i wsparcia.
TYM RAZEM, W RAMACH PROJEKTU "CZYTAM, WIĘC JESTEM", PRZYSTĘPUJEMY DO AKCJI KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ.
KOORDYNATORZY: JADWIGA BANASZCZYK I ANNA PIOTROWSKA-BOROWICZ
Lubisz poezję, dołącz do nas!
Chcesz obcować z poezją współczesną, chcesz poznać pracę tłumaczy anglo – i niemieckojęzycznych, chcesz poznać swe umiejętności interpretatorskie zgłoś się do organizatorów innowacji:
Właśnie ruszamy z kolejnym elementem innowacji – prace w sekcjach. Każdy chętny uczeń wybiera sekcję, w której chce pracować (może być kilka). Następnie przygotowuje pracę literacką lub plastyczną, prezentację multimedialną lub interpretację słowną pod kierunkiem nauczyciela.
Termin oddania prac: 23 marca 2023 r.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!
Iwona Bałazińska, Anna Piotrowska-Borowicz, Elżbieta Ozga
Czekamy na ludzi kreatywnych, otwartych na świat i dialog międzykulturowy, zainteresowanych fotografią. Nie czekaj – zgłoś się i miej wpływ na kształt projektu już na etapie składania wniosku!
Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży ogłosiła konkurs wniosków na rok 2023, w ramach którego dofinansowane mogą zostać projekty wymiany młodzieży polsko – ukraińskiej. Projekt będzie realizowany w dniach 25.09.2023 r.– 01.10.2023 r. na terenie Polski, pomiędzy czterema szkołami: I LO oraz ZSE-E z Radomska oraz dwiema szkołami z Równego, w tym z naszym partnerskim liceum LIDER. Wnioskodawcą projektu jest Fundacja „Otwarta Szkoła” działająca przy ZSE-E w Radomsku.
Główna tematyka projektu:
Zrealizowaliśmy już trzy projekty wymiany młodzieży polsko – ukraińskiej w ramach PURWM.
Aby projekt uwzględniał potrzeby młodzieży, niezbędne jest zaangażowanie uczniów już na etapie redakcji i składania wniosku aplikacyjnego.
Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego. Spośród złożonych formularzy zostanie wybranych 9 uczestników oraz stworzona lista rezerwowa. Po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku w ramach konkursu uczniowie zakwalifikowani podczas rekrutacji wstępnej do projektu stają się jego uczestnikami. Udział w projekcie jest bezpłatny. Do projektu nie rekrutuje się uczniów klas maturalnych w roku szkolnym 2022/2023.
Formularz rekrutacyjny jest do pobrania na stronie szkoły. Uzupełniony formularz należy złożyć osobiście do dnia 15.02.2023 r. w sekretariacie szkoły.
Nasza szkoła w okresie 1.05-31.10.2022 r. realizuje projekt pn. Cyfrowa szkoła - rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej w zakresie nauczania opartego o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne. Działania projektowe oparte są na o zadaniach:
Przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu pozwolą na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji opartej o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne ukierunkowanej na potrzeby ucznia szkoły ponadpodstawowej.
Wartość projektu: 233.437,50 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
To już trzecia EKOPRACOWNIA jaką udało nam się utworzyć w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku od 2016 roku.
To wszystko dzięki konkursom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi „ Nasze Ekologiczne Pracownie”.
Tym razem EKOPRACOWNIA powstała w sali nr 5, która do tej pory pełniła funkcję pracowni biologicznej. Bardzo się cieszymy, że w tak trudnych czasach po raz kolejny udało się sprostać wymaganiom konkursowym.
Oprócz powyższych kwot Rada Rodziców przy I LO przekazała 4 300 zł na prace remontowe zaplecza EKOPRACOWNI.
W „ EKOPRACOWNI I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka, biologia.
Więcej informacji o ekopracowni
Katarzyna Alama-Gębicz – wicedyrektor I LO
Beata Zając Turlejska – nauczyciel fizyki i matematyki
Całkowity koszt zadania to 165 tys. zł. w tym:
Autorki i koordynatorki projektu:
Katarzyna Alama-Gębicz – wicedyrektor I LO
Beata Zając Turlejska – nauczyciel fizyki i matematyki
Program szkoły promującej zdrowie zakłada podejmowanie działań na rzecz zdrowia przez całe środowisko szkolne, celem jest stworzenie właściwego środowiska fizycznego sprzyjającego zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
Szkolny koordynator
mgr Bożena Ujma
nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz