Interesuje Cię otaczający świat, bieżące sprawy, jesteś kreatywny, chcesz poznać tajniki technik audiowizualnych od fotografii do filmu, masz zacięcie literackie, jesteś komunikatywny, chciałbyś zostać dziennikarzem lub studiować za granicą? Podejmij wyzwanie i wybierz I A!
Oferta tej klasy jest odpowiedzią na zainteresowania i potrzeby uczniów wykazujących szczególne umiejętności i zdolności w zakresie kompetencji językowych.
CO DALEJ?Po czterech latach nauki możesz wybrać studia na takich kierunkach jak np. dziennikarstwo, logistyka i administrowanie w mediach, logistyka imprez masowych, lingwistyka, politologia, filologie, stosunki międzynarodowe, komunikacja społeczna.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: język polski oraz język angielski.
Języki nauczane w klasie: język angielski oraz do wyboru język francuski lub język niemiecki. O przyjęciu do wybranej grupy językowej decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, historia.
Jeśli masz zamiłowania humanistyczne, interesuje Cię prawo, historia oraz szeroko rozumiana kultura i człowiek jako jednostka twórcza i społeczna, lubisz współpracę z ludźmi i wspólne działania, I B to klasa dla Ciebie.
CO DALEJ?W tej klasie w zakresie rozszerzonym oprócz języka angielskiego realizowane będą przedmioty: język polski i historia. Ponadto realizowana będzie innowacja pedagogiczna w zakresie edukacji prawnej pt. "Wokół prawa - wiem więcej", której celem jest m.in. poszerzenie świadomości prawnej młodzieży, zapoznanie z przydatnymi procedurami prawnymi, zapoznanie z zasadami porządku prawnego oraz poznanie zasad funkcjonowania różnych instytucji. Innowacja ta jest realizowana w naszej szkole od kilku lat.
Po zakończeniu nauki w klasie o profilu językowo - prawnym masz możliwość wyboru studiów na wielu różnych kierunkach, takich jak np. prawo, administracja, politologia, socjologia, psychologia, pedagogika, resocjalizacja, historia, filologia polska, filologie obce i wiele innych.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: język polski, język angielski, historia.
Języki nauczane w klasie: język angielski oraz do wyboru język francuski lub język niemiecki. O przyjęciu do wybranej grupy językowej decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, historia.
Twoją pasją jest biologia? Fascynuje Cię budowa i funkcjonowanie ludzkiego organizmu? Pragniesz planować i wykonywać eksperymenty biologiczne lub chemiczne? I C to klasa właśnie dla Ciebie!
Część zajęć z przedmiotów rozszerzonych (tj. biologia i chemia) realizowana jest z podziałem na grupy, co w dużym stopniu sprzyja indywidualizacji nauczania oraz możliwości stosowania eksperymentalnych metod pracy. Lekcje odbywać się będą w nowoczesnych ekopracowniach: biologicznej, chemicznej i fizycznej. W tej klasie możesz rozwinąć również swoje zainteresowania dzięki nauce matematyki w rozszerzeniu.
CO DALEJ?
Absolwenci tej klasy najczęściej zostają studentami uniwersytetów medycznych (medycyna, stomatologia, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo, analityka medyczna, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, genetyka, biochemia, biotechnologia, biologia eksperymentalna), uniwersytetów rolniczych (weterynaria, zootechnika, psychologia zwierząt, architektura krajobrazu, ogrodnictwo) i wielu innych uczelni.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: biologia, chemia, matematyka.
Języki nauczane w klasie: język angielski, język niemiecki.
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, biologia, chemia.
DLA KOGO?
Dla osób otwartych na wyzwania nowoczesnego świata, chcących pogodzić naukę matematyki, języków obcych i geografii.
To profil dla osób dociekliwych, pragnących posiąść umiejętność poznawania oraz wyjaśniania zjawisk i procesów przyrodniczych, społecznych, ekonomicznych i politycznych.
Nauka w tej klasie umożliwia rozwijanie zainteresowań matematyką i przedmiotami przyrodniczymi, a w szczególności geografią. Przygotowuje do udziału w konkursach geograficznych i matematycznych. Umożliwia uczniom udział w olimpiadach ekonomicznych: Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej oraz Olimpiadzie Przedsiębiorczości i to z sukcesami. Pozwala rozwijać zainteresowania finansami, bankowością i ubezpieczeniami poprzez udział w licznych projektach.
CO DALEJ?
Celem nauczycieli uczących w tej klasie jest przygotowanie uczniów do studiów na kierunkach ekonomicznych oraz uniwersyteckich, tj. automatyka i robotyka, elektronika, telekomunikacja, architektura i urbanistyka, budownictwo, matematyka, geografia, geologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, energetyka, odnawialne źródła energii, technika rolna i leśna, finanse, bankowość, ekonomia, logistyka.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: język angielski, matematyka, geografia.
Języki nauczane w klasie: język angielski oraz do wyboru język niemiecki lub język rosyjski.
O przyjęciu do wybranej grupy językowej decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, geografia.
DLA KOGO?
Dla tych, którzy chcą poznać elementy prawa i poszerzać wiedzę o Unii Europejskiej. Dla tych, którzy chcą rozwijać tożsamość europejską w powiązaniu z umacnianiem tożsamości narodowej i regionalnej. Dla tych, którzy chcą uczestniczyć w wymianach zagranicznych, działać lokalnie i globalnie, a przy tym uczyć się języków obcych.
Nauka w tej klasie jest szansą na udział w spotkaniach z ludźmi kultury, polityki i życia społecznego. Uczniowie będą też mogli rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach Szkolnego Klubu Myśli Prospołecznej lub Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczestniczyć w różnego rodzaju projektach, warsztatach, konkursach i olimpiadach, wycieczkach dydaktycznych i krajoznawczych.
CO DALEJ?
Absolwent klasy europejskiej przygotowany będzie do podjęcia studiów na wielu kierunkach, np. stosunki międzynarodowe, administracja, politologia, europeistyka, dziennikarstwo, bezpieczeństwo narodowe, geodezja, geologia, kartografia, gospodarka przestrzenna, turystyka i rekreacja oraz na wielu kierunkach humanistycznych, administracyjnych czy prawniczych.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: język angielski, geografia, wiedza o społeczeństwie.
Języki nauczane w klasie: język angielski oraz do wyboru język francuski lub język niemiecki.
O przyjęciu do wybranej grupy językowej decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, geografia.
DLA KOGO?
Interesuje Cię środowisko naturalne, edukacja prozdrowotna, ekologia? Chcesz rozwijać swoje pasje przyrodnicze? Dbasz o zdrowie i właściwe relacje z otaczającą nas przyrodą? Chcesz zdobyć wiedzę w dziedzinie biologii oraz chemii? Jeżeli nie boisz się wyzwań, lubisz eksperymentować i szukasz wybuchowych wrażeń, to przyjdź do tej klasy.
Zajęcia z przedmiotów rozszerzonych (tj. biologia i chemia) realizowane są z podziałem na grupy, co w dużym stopniu sprzyja indywidualizacji nauczania oraz możliwości stosowania eksperymentalnych metod pracy. Lekcje odbywać się będą w nowoczesnych ekopracowniach: biologicznej, chemicznej i fizycznej.
CO DALEJ?
Absolwenci tej klasy mogą podjąć studia na takich kierunkach, jak: ochrona środowiska, biologia człowieka, biologia, chemia, fizjoterapia, psychologia, dietetyka, gospodarka wodna, leśnictwo, ochrona środowiska, inżynieria procesowa, technologia żywności, kosmetologia, farmacja, weterynaria, medycyna, stomatologia oraz wiele innych.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: biologia, chemia.
Języki nauczane w klasie: język angielski oraz do wyboru język francuski lub język niemiecki.
O przyjęciu do wybranej grupy językowej decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, biologia, chemia.
DLA KOGO?
Interesujesz się językami obcymi i ich strukturą? Lubisz poznawać nowe kultury i komunikować się w różnych językach? Masz zdolności językowe i łatwo przyswajasz nowe słownictwo oraz gramatykę? Jesteś ciekawy świata i otwarty na różnorodność kulturową? Chcesz rozwijać umiejętności analityczne, logiczne oraz komunikacyjne? Planujesz pracę w międzynarodowym środowisku? Wybierz klasę I G!
CO DALEJ?
Po ukończeniu profilu lingwistycznego można podjąć studia na kierunkach takich jak: filologia (angielska, niemiecka, francuska, hiszpańska, itp.), lingwistyka stosowana – połączenie nauki języków obcych z praktycznym ich wykorzystaniem np. w tłumaczeniach lub komunikacji biznesowej, tłumaczenia i translatoryka – przygotowanie do pracy jako tłumacz pisemny lub ustny, językoznawstwo – naukowe badanie języków, ich struktury, historii i funkcji, kulturoznawstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, stosunki międzynarodowe, turystyka i hotelarstwo, marketing i zarządzanie.
Perspektywy zawodowe
Absolwenci profilu lingwistycznego (po ukończeniu odpowiednich studiów wyższych) mogą pracować jako: tłumacze i lektorzy języków obcych, specjaliści ds. komunikacji i PR, pracownicy ambasad i organizacji międzynarodowych, dziennikarze i copywriterzy, przewodnicy turystyczni i rezydenci biur podróży, nauczyciele języków obcych, specjaliści ds. HR w firmach międzynarodowych, pracownicy branży e-commerce i marketingu.
Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: język angielski, język niemiecki.
Języki nauczane w klasie: język angielski i język niemiecki oraz do wyboru język francuski lub język włoski (wybrany przez większość osób przyjętych do klasy)
Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki.
Uwaga: W klasie obowiązuje limit 24 uczniów
I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku w okresie 1.02.2025-31.01.2027 realizuje projekt pn. "Sprawny umysł drogą do przyszłości". Projekt realizowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego na lata 2021-2027.
Celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku (I LO) w terminie do 31.01.2027 poprzez:
Grupę docelową stanowi 320 uczniów (w tym 233 kobiet), którzy zostaną zrekrutowani do udziału w projekcie w III kwartale 2025 r. z klas I, II, III oraz 45 nauczycieli szkoły (w tym 35 kobiet).
Planowane zadania w projekcie stanowią kompleksowy program podnoszący jakość edukacji, który uwzględnia:
Planowane rezultaty: 256 uczniów nabędzie kompetencje i umiejętności , 36 nauczycieli udoskonali kompetencje i kwalifikacje zawodowe.
Wartość projektu: 705 781,25 zł, w tym dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich: 599 914,06 zł (85%).
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
10 kwietnia 2024, Miejski Dom Kultury w Radomsku uroczyste podsumowanie inicjatywy
ZAPROSZENIE
Organizatorzy inicjatywy zapraszają młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu radomszczańskiego ze swoimi opiekunami na galę finałową, podczas której zostaną rozstrzygnięte przeprowadzane w ramach przedsięwzięcia współzawodnictwa:
Organizatorzy przedsięwzięcia zaproponowali młodzieży szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego udział w pięciu współzawodnictwach. Konkursy poprzedziły spotkania, wykłady, prelekcje, których głównym celem było przygotowanie do turniejów.
Miło nam poinformować, że uczennice: Maria Dobosz z kl. IID1 oraz Julia Kaźmierska z kl. IIC pomyślnie przeszły powiatowe eliminacje w jubileuszowym 70. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim i awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Z ogromną radością informujemy, że utalentowana uczennica klasy 3B - Zosia Maligłówka, odniosła ogromny sukces, zdobywając tytuł finalistki prestiżowej LV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Jej znakomite umiejętności analizy i interpretacji dzieł, determinacja oraz pasja do literatury zaowocowały nie tylko tytułem finalistki, ale także pełnym sukcesem na maturze z języka polskiego. Zosia, mimo że jest dopiero w trzeciej klasie, zapewniła sobie zwolnienie z matury z tego przedmiotu i otrzyma wpis 100% punktów.
Serdecznie gratulujemy!
Opiekun merytoryczny: Ewa Ociepa
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas IV na ostatnie spotkania z wychowawcami (z wyjątkiem klasy IV D), które odbędą się 3 kwietnia 2025 r. (czwartek) o godz. 17.00. Rodziców uczniów pozostałych klas natomiast tego dnia zapraszamy na konsultacje z nauczycielami w godz. 17.00 - 18.00.
Dyrekcja I LO w Radomsku
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Organizatorzy projektu lingwistycznego o zasięgu powiatowym „MISTRZOWIE PIÓRA – WISŁAWA SZYMBORSKA I KARL DEDECIUS” zapraszają nauczycieli i ich uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach. Poniżej przedstawiamy naszą ofertę. Bez wątpienia każdy uczeń znajdzie dla siebie interesujący obszar współzawodnictwa, w którym zaprezentuje swoje umiejętności. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym, dwóch, trzech, czterech lub pięciu konkursach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Organizatorzy
REGULAMIN KONKURSU CZYTANIA W DWÓCH JĘZYKACH
REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
REGULAMIN KONKURSU „Kadry z życia Wisławy Szymborskiej”
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO – LINGWISTYCZNEGO
REGULAMIN KONKURSU „Opowiem Ci o Wisławie Szymborskiej”
Organizatorzy projektu lingwistycznego „MISTRZOWIE PIÓRA – WISŁAWA SZYMBORSKA I KARL DEDECIUS” zapraszają nauczycieli i ich uczniów do udziału w przedsięwzięciu o zasięgu powiatowym. Inicjatywa umożliwia wieloaspektowy rozwój młodzieży, jej talentów, wyzwala kreatywność i daje szansę na autoprezentację uczniowską przy jednoczesnym poznawaniu umiejętności innych uczestników działań projektowych. Cieszymy się na wspólną przygodę intelektualną!
Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na plakacie prezentującymi ofertę skierowaną do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VII) i szkół ponadpodstawowych z powiatu radomszczańskiego oraz terminarz działań projektowych i konkursowych.
Organizatorzy będą sukcesywnie drogą mailową zapraszać nauczycieli z ich podopiecznymi do udziału w poszczególnych ogniwach projektu zgodnie z przedstawionym na plakacie harmonogramem.
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł. Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy. W Eko- Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych. Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Zakupiono m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilną szafę laboratoryjną mobiLab. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie obrazy, pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni umieszczony został układ okresowy pierwiastków . W oknach pojawiły się nowe rolety. Na parapetach piękne kwiaty.
Beata Zając-Turlejska
W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie kolejna pracownia „Eko - Laboratorium Biologiczne”, w ramach Konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dnia 29 listopada została podpisana umowa w Starostwie Powiatowym w Radomsku. WFOŚiGW reprezentował Pan Jerzy Kaczmarek, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚiGW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł.
Zostanie przeprowadzony gruntowny remont sali, zmodernizowana instalacja elektryczna. Powstaną stanowiska laboratoryjne dla uczniów. Zakupiony zostanie m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilna szafka laboratoryjna mobiLab. Sala wzbogaci się w komputer i monitor interaktywny z możliwością podłączenia mikroskopu w celu prezentacji obrazów całej klasie.
W Eko - Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych.
Beata Zając-Turlejska
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 140 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi - 59 940zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 200zł.
Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy.
W Eko-Centrum Geograficznym będą prowadzone zajęcia z przedmiotów przyrodniczych, w większości z geografii.
Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Oprócz tradycyjnych pomocy dydaktycznych (mapy, globusy, plansze) zakupiono programy multimedialne. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie mapy, plansze, filmy pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni zostały wyeksponowane ciekawostki z ekologii i geografii. W oknach pojawiły się nowe rolety. Na szafkach i parapetach rośliny.
Beata Zając-Turlejska
Nasza szkoła w okresie 1.05-31.10.2022 r. realizuje projekt pn. Cyfrowa szkoła - rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej w zakresie nauczania opartego o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne. Działania projektowe oparte są na o zadaniach:
Przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu pozwolą na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji opartej o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne ukierunkowanej na potrzeby ucznia szkoły ponadpodstawowej.
Wartość projektu: 233.437,50 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz