-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka
za łapkę – Chciałem się tylko upewnić,
że jesteś.”
Alan Alexander Milne – Kubuś Puchatek
Dziś 14 lutego - WALENTYNKI!!
Były czerwone róże, listy, słodkości i mnóstwo radości!
Dziękujemy Wam za wspólną zabawę!
Samorząd Uczniowski
W dniach 8 – 9 lutego 2025 roku uczniowie naszej szkoły Marta Stępień i Martyna Pluszyńska z klasy III D, Zofia Michalska z klasy III E oraz Szymon Wojciechowski z klasy IV D wzięli udział w LI edycji Olimpiady Geograficznej, która odbyła się na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Nauk Geograficznych. Jest to prestiżowa Olimpiada o długoletniej tradycji organizowana przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. Do etapu okręgowego w województwie łódzkim zakwalifikowało się 69 osób.
W sobotę młodzież zmagała się z częścią pisemną egzaminu – był to trzyetapowy test, po którym do kolejnego, ustnego etapu zakwalifikowało się 19 uczniów, w tym Szymon Wojciechowski. W niedzielę odbyła się druga część – etap ustny. Egzamin składał się z multimedialnego quizu i ustnej odpowiedzi przed komisją. Szymon zaprezentował się bardzo dobrze, wykazując się dużą wiedzą i opanowaniem. To przykład młodego człowieka, który osiąga sukcesy nie tylko w sporcie, ale również w nauce. Jest On Mistrzem Polski i Wicemistrzem Europy w szpadzie w kategorii juniorów, a jednocześnie znajduje się w czołówce uczniów naszej szkoły.
Szymonowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tych naukowych i sportowych!
Opiekunem merytorycznym Szymona jest Anna Niepsuj, nauczycielka geografii.
Duży sukces uczniów I LO!
Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uczniowie I LO w Radomsku, którzy 30 stycznia 2025 r. przystąpili do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych "Angielski w medycynie", zakwalifikowali się do ostatniego, trzeciego szczebla przedsięwzięcia. III etap konkursu odbędzie się 12 marca 2025 r. w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. W II etapie konkursu uczestnicy musieli nie tylko zrozumieć skomplikowane zagadnienia z biologii czy chemii, ale także przetłumaczyć tę wiedzę na język angielski, który w kontekście medycyny i nauk ścisłych ma specyficzną terminologię. Była to wyjątkowa okazja do rozwijania umiejętności językowych w kontekście, który jest użyteczny zawodowo – zwłaszcza w dziedzinach takich jak medycyna, biotechnologia czy farmacja, gdzie znajomość angielskiego jest absolutnie niezbędna.
Godnym zauważenia jest fakt, że Julia Trojanowska, Jakub Fałda i Mateusz Kolanus konkurowali z 77 uczestnikami z innych miast, takich jak: Częstochowa, Krzepice, Katowice, Lubliniec, Rybnik, Radomsko, Bielsko Biała, Chorzów, Gliwice, Wodzisław Śląski, Opole i Łódź. Przejście do etapu finałowego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy w grze jest tylko 20 miejsc (aż trzy miejsca będą reprezentować uczniowie naszej szkoły).
Życzymy im powodzenia!
Tomasz Wojtasik, Elżbieta Ozga
W dniu 11 lutego nauczyciel I LO, jednocześnie instruktor pierwszej pomocy PCK, Pani Bożena Ujma wraz z uczennicą Nikolą Gajdą przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas II i III w PSP nr 4 w Radomsku. Celem zajęć było pozyskanie informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci nie tylko wysłuchały pogadanki, ale bardzo chętnie zaangażowały się w ćwiczenia prowadzone między innymi na fantomach. Wiedza i umiejętności przekazane podczas zajęć niejednokrotnie przydają się w życiu codziennym i powinny być utrwalane od najmłodszych lat.
W dniu 10 lutego 2025r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyła się coroczna zabawa karnawałowa dla podopiecznych świetlic środowiskowych. Najmłodszy z uczestników miał ok 3 lat. Bal zaczęliśmy od zabawy tacznej, ale były gry i konkursy z nagrodami, na przykład na najciekawsze przebranie. W przerwach nasi gości mogli poczęstować się owocami, kanapkami, domowymi ciastami oraz różnymi słodkimi przekąskami. Łącznie w zabawie uczestniczyło 40 dzieci i ok 20 uczniów I LO skupionych w SK PCK i Szkolnym Wolontariacie.
Zorganizowanie balu było możliwe dzięki funduszom pozyskanym podczas Tygodnia Zdrowia oraz młodzieży i rodzicom naszych uczniów, którzy przygotowali ciasta.
Za każdą pomoc bardzo dziękujemy.
Organizatorki: Bożena Ujma, Gabriela Szczygłowska, Alicja Wyrfel- Grzegorczyk, Małgorzata Machaj
Czy życie ma sens? Dlaczego ludzie zdradzają? Czy przyjaźń istnieje? Dlaczego wciąż toczą się wojny? … Te i dziesiątki innych pytań mogli zadać sobie widzowie podczas spektaklu pt. „Nie płacz Nemeczku” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w tym – uczniowie klasy ID z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.
To przedstawienie, które powstało na kanwie lektury ze szkoły podstawowej „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara, w reżyserii Agaty Nierzwickiej, a zagrali w nim aktorzy z teatrów: częstochowskiego i białostockiego „Papahema”. Scenariusz został dostosowany do wymagań współczesnego młodego widza: były multimedia, elementy filmu, interakcje z widzem, a cała akcja utrzymana w konwencji gry RPG (Role-Playing Game). Aktorzy w profesjonalny sposób przenieśli młodych odbiorców w świat bardzo trudny, świat hejtu, przemocy, zdrady, wojny i pozostawili z licznymi pytaniami o ogólny sens życia.
Młodzież z I LO dodatkowo, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor częstochowskiego teatru – Magdaleny Woch – mogła zwiedzić gmach teatru od kulis. Uczniowie mieli okazję m.in. podejrzeć pracę scenografów, krawcowych, a w garderobie poprzymierzać stroje z poprzednich epok.
Wycieczkę zorganizowali nauczyciele: Aneta Jędrzejczyk i Radosław Oziembała.
W minionym tygodniu 04 lutego w Urzędzie Miasta Radomska odbyło się spotkanie z wolontariuszami i darczyńcami " Wigilii bez samotności", aby wyrazić wdzięczność za zaangażowanie i wsparcie. Podziękowania przekazali prezydent Radomska p. Jarosław Ferenc oraz p. Dorota Ślaska ze Stowarzyszenia Naturalny Sukces Pomaga. Wśród wolontariuszy i szkół znaleźli się również uczniowie naszego liceum, którzy otrzymali dyplomy uznania. Byli to uczniowie z klasy II E - Magdalena Zborowska, Anastazja Veremii, Kajetan Włodarczyk oraz Dorian Lorent z klasy III F.
Wyrazy uznania i podziękowania należą się również Samorządowi Szkolnemu, który pod kierunkiem oraz wsparciem p. Ewy Pieles i p. Marty Kurek przeprowadzili na terenie szkoły zbiórkę produktów potrzebnych do przygotowania "Wigilii bez samotności". Dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w sprawne przygotowanie tego przedsięwzięcia.
Gabriela Szczygłowska - opiekun szkolnego wolontariatu
4 lutego uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła instruktor MDK w Radomsku, pani Karolina Mysłek - Studniarczyk. Zajęcia ukierunkowane zostały na przygotowanie młodzieży do współzawodnictwa w ramach projektu „Mistrzowie pióra – Wisława Szymborska i Karl Dedecius” pt. „Dedykuję Ci tę wyklejankę”. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z rodzajami collage tworzonymi przez Noblistkę. W dalszej części pod nadzorem pani Instruktor wykonywano wyklejanki. Dopasowywanie elementów słownych do wybranych z czasopism fotografii wdrożyło młodzież do zrozumienia koncepcji tworzenia trafnych kompozycyjnie prac.
Dziękujemy serdecznie Pani instruktor, Karolinie Mysłek – Studniarczyk za niezwykle ciekawie poprowadzone spotkanie artystyczne oraz młodzieży, która twórczo w nim uczestniczyła.
W listopadzie i grudniu zorganizowaliśmy zbiórkę dla zwierzaków znajdujących pod opieką Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zgromadziliśmy liczne dary: ręczniki, koce, karmę suchą i mokrą, środki higieniczne i chemiczne oraz przeprowadziliśmy kwestę, podczas której udało się zebrać: 1814,50 zł . Za część pieniędzy zakupiliśmy dwa drapaki, a resztę przeznaczyliśmy na bieżące zakupy oraz leczenie i sterylizację kotów.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W AKCJĘ!!!
Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami: Ewą Pieles, Martą Kurek, Anną Piotrowską-Borowicz, Katarzyną Łągiewką i Alicją Wyrfel-Grzegorczyk
W dniu 6 lutego 2024r. uczestnicy Edukacji Prawnej " Wokół prawa -wiem więcej" wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wizyty w stolicy było zwiedzanie Sądu Okręgowego oraz udział w quzie i symulacji rozprawy sądowej, której uczestnikami była młodzież I LO. Następnie odbyliśmy krótki spacer po stolicy. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta ta była możliwa dzięki pomocy posła Krzysztofa Cieciury, który wraz z przewodnikiem oprowadzał nas, opowiadając o pracy parlamentarzystów i funkcjonowaniu sejmu.
Organizatorkami wyjazdu były Bożena Ujma oraz Małgorzata Machaj, a opiekunami Radosław Oziembała i Lidia Jaworska.
Zapraszam na kolejne spotkanie z wyjątkową poetką – Wisławą Szymborską, ale tym razem nakreśleniem portretu Noblistki zajął się jej wieloletni sekretarz – Michał Rusinek. Polecam na luty książkę „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”, która będzie zapewne źródłem informacji dla uczniów przygotowujących się do testu wiedzy w ramach projektu „Mistrzowie pióra” realizowanego przez I LO w Radomsku oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku przy współpracy z Uniwersytetem Jana Długosza w Częstochowie.
Książka to relacja sekretarza Noblistki, który mówi o Szymborskiej z zupełnie innej perspektywy. Autor opisuje życie i zmiany jakie w nim zaszły po tym, jak Wisława Szymborska zdobyła nagrodę Nobla. Poetka jawi się tu jako osoba wyjątkowa o specyficznym poczuciu humoru, ekscentryczna, lubiąca zabawy językowe i spotkania z ludźmi. Nie jest to typowa biografia, to raczej zbiór wspomnień, anegdot i historii, których autor był świadkiem. Autor nie wykracza poza ramy swojej współpracy z Szymborską, unika jakichkolwiek ocen.
ZAPRASZAM DO LEKTURY!
Anna Piotrowska-Borowicz
Utalentowana muzycznie młodzież naszego liceum zorganizowała Koncert Świąteczny „Leć kolędo”. Długi i bogaty program zaprezentowała przed nauczycielami i rówieśnikami w piątek 31 stycznia w dwóch turach, co było nie lada wymagającym zadaniem. Na koncert złożyły się najpiękniejsze polskie kolędy w różnych aranżacjach, m.in. jazzowej na saksofon, na klarnet i pianino, na duet wokolano-gitarowy czy większy chór. Mogliśmy też posłuchać świątecznych piosenek, takich jak „Kto wie czy za rogiem” czy „Z kopyta kulig rwie” w mocno rockowej wersji. W trakcie koncertu konferansjerzy zapoznawali słuchaczy z historycznym i kulturowym kontekstem utworów, co miało mocny walor edukacyjny.
Występy młodzieży w rozrywkowej formie pokazywały bogactwo polskiej i światowej tradycji kolędowania, która jest wciąż żywym i aktualnym wyrazem chrześcijańskiej prawdy o Bogu, który stał się tak bliski człowiekowi.
W przygotowaniu wydarzenia uczestniczyło ponad 30 uczniów pod opieką prof. Joanny Mielczarek i ks. Szymona Klimczaka.
DZIEŃ OTWARTY W UNIWERSYTECIE JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE: POKAZY, WYKŁADY LABORATORIA – BYLIŚMY TAM I MY!
Uczniowie naszego Liceum wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu na Wydziale Humanistycznym i Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych.
30 stycznia 2025 r. w Zelowie odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie: Oliwia Siemińska i Zuzanna Chybowska po zaciętej rywalizacji zdobyła wysokie V miejsce.
Opiekunem naszych tenisistek jest Piotr Lewandowski.
Gratulujemy!!!
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas IV na ostatnie spotkania z wychowawcami (z wyjątkiem klasy IV D), które odbędą się 3 kwietnia 2025 r. (czwartek) o godz. 17.00. Rodziców uczniów pozostałych klas natomiast tego dnia zapraszamy na konsultacje z nauczycielami w godz. 17.00 - 18.00.
Dyrekcja I LO w Radomsku
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Organizatorzy projektu lingwistycznego o zasięgu powiatowym „MISTRZOWIE PIÓRA – WISŁAWA SZYMBORSKA I KARL DEDECIUS” zapraszają nauczycieli i ich uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach. Poniżej przedstawiamy naszą ofertę. Bez wątpienia każdy uczeń znajdzie dla siebie interesujący obszar współzawodnictwa, w którym zaprezentuje swoje umiejętności. Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym, dwóch, trzech, czterech lub pięciu konkursach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Organizatorzy
REGULAMIN KONKURSU CZYTANIA W DWÓCH JĘZYKACH
REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
REGULAMIN KONKURSU „Kadry z życia Wisławy Szymborskiej”
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO – LINGWISTYCZNEGO
REGULAMIN KONKURSU „Opowiem Ci o Wisławie Szymborskiej”
Organizatorzy projektu lingwistycznego „MISTRZOWIE PIÓRA – WISŁAWA SZYMBORSKA I KARL DEDECIUS” zapraszają nauczycieli i ich uczniów do udziału w przedsięwzięciu o zasięgu powiatowym. Inicjatywa umożliwia wieloaspektowy rozwój młodzieży, jej talentów, wyzwala kreatywność i daje szansę na autoprezentację uczniowską przy jednoczesnym poznawaniu umiejętności innych uczestników działań projektowych. Cieszymy się na wspólną przygodę intelektualną!
Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na plakacie prezentującymi ofertę skierowaną do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VII) i szkół ponadpodstawowych z powiatu radomszczańskiego oraz terminarz działań projektowych i konkursowych.
Organizatorzy będą sukcesywnie drogą mailową zapraszać nauczycieli z ich podopiecznymi do udziału w poszczególnych ogniwach projektu zgodnie z przedstawionym na plakacie harmonogramem.
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł. Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy. W Eko- Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych. Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Zakupiono m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilną szafę laboratoryjną mobiLab. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie obrazy, pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni umieszczony został układ okresowy pierwiastków . W oknach pojawiły się nowe rolety. Na parapetach piękne kwiaty.
Beata Zając-Turlejska
W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie kolejna pracownia „Eko - Laboratorium Biologiczne”, w ramach Konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dnia 29 listopada została podpisana umowa w Starostwie Powiatowym w Radomsku. WFOŚiGW reprezentował Pan Jerzy Kaczmarek, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚiGW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł.
Zostanie przeprowadzony gruntowny remont sali, zmodernizowana instalacja elektryczna. Powstaną stanowiska laboratoryjne dla uczniów. Zakupiony zostanie m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilna szafka laboratoryjna mobiLab. Sala wzbogaci się w komputer i monitor interaktywny z możliwością podłączenia mikroskopu w celu prezentacji obrazów całej klasie.
W Eko - Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych.
Beata Zając-Turlejska
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 140 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi - 59 940zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 200zł.
Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy.
W Eko-Centrum Geograficznym będą prowadzone zajęcia z przedmiotów przyrodniczych, w większości z geografii.
Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Oprócz tradycyjnych pomocy dydaktycznych (mapy, globusy, plansze) zakupiono programy multimedialne. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie mapy, plansze, filmy pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni zostały wyeksponowane ciekawostki z ekologii i geografii. W oknach pojawiły się nowe rolety. Na szafkach i parapetach rośliny.
Beata Zając-Turlejska
Nasza szkoła w okresie 1.05-31.10.2022 r. realizuje projekt pn. Cyfrowa szkoła - rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej w zakresie nauczania opartego o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne. Działania projektowe oparte są na o zadaniach:
Przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu pozwolą na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji opartej o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne ukierunkowanej na potrzeby ucznia szkoły ponadpodstawowej.
Wartość projektu: 233.437,50 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz