W poniedziałek 27 maja odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek. W akcji bierze udział ponad 1600 szkół. Zgodnie z założeniami organizatorów ma ona: promować czytelnictwo, pokazać, co lubią czytać uczniowie i stać się największym badaniem czytelniczym w historii.
W naszych wyborach wzięły udział 194 osoby, wskazując aż 318 książek, co pokazuje, jak chętnie i jak różne książki czytacie. Najwięcej głosów zdobyły: seria Rodzina Monet Weroniki Marczak i Trylogia Hell Katarzyny Barlińskiej.
Zachęcamy do zajrzenia na stronę organizatora, gdzie znajdziecie szczegółowe wyniki i tym samym czytelnicze inspiracje na wakacje!
Czekamy na podsumowanie głosów z całej Polski.
Tutaj więcej szczegółów: link do strony
Organizatorki: Katarzyna Łągiewka i Jadwiga Banaszczyk serdecznie dziękują: Zuzannie Majkowskiej, Julii Niebelskiej, Martynie Suś oraz Mai Zielińskiej za pracę w komisji wyborczej!
28 maja grupa uczniów biorących udział w projekcie „Innowacja Prawna” wysłuchała wykładu Pana Profesora Tomasza Kamińskiego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Tematyka prelekcji związana była z rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie, klas II A II B II E 1, zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy. Na początek mieli napisać z czym kojarzy im się Wspólnota Europejska. Następnie na podstawie ich odpowiedzi prowadzący w bardzo przystępny i wyczerpujący sposób opowiadał o instytucjach, polityce i przyszłości Unii. Ważnym tematem było również prawo oraz podmioty, które go tworzą. Wskazywał też na korzyści jakie odniosła i odnosi Polska będąc członkiem tej organizacji. Uczestnicy mieli również możliwość zadawania pytań i wyrażania własnych opinii.
Opiekunowie projektu:
Małgorzata Machaj
Bożena Ujma
Radosław Oziembała
W dniu 18 maja 2024r. czteroosobowy zespół młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Olga Oleszczak, Patryk Olczyk, Maja Cieciora oraz Julia Małolepsza, wzięli udział w XXX edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i na etapie okręgowym zajęli V miejsce. Celem Mistrzostw było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnienie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania,monitoring skuteczności stosowanych metod nauczania pierwszej pomocy, kształtowanie postaw współzawodnictwa i współpracy w grupie, upowszechnienie zasad i wartości humanitarnych. Podczas Mistrzostw młdzież miała do pokonania sześć stacji, na których udzielali pomocy poszkodowanym( część praktyczna) oraz zaliczeniu testu (część teoretyczna).
Opiekunem drużyny była pani Bożena Ujma instruktor PP PCK oraz nauczyciel I LO
28 maja 2024r. wyróżniona młodzież w ogólnopolskim konkursie GALILEO odebrała gratulacje od Pana Dyrektora naszego liceum. Współzawodnictwo przedmiotowe z języka niemieckiego “Galileo” zostało pozytywnie rozstrzygnięte w przypadku kilku osób z naszej szkoły. Dyplomem laureata został uhonorowany Adrian Ściegienny (IIC). Dyplomy wyróżnienia otrzymali: Klaudia Dryja (IC), Julia Winkler (ID1), Maciej Kuc (IIID) i Krzysztof Młynek (IIID).
Sukces we współzawodnictwie stał się możliwym dzięki bardzo dobremu przygotowaniu w zakresie językowym. Uhonorowane osoby zmagały się bowiem z zadaniami z zakresu gramatyki, struktur leksykalno - gramatycznych i rozumienia tekstu czytanego. Satysfakcjonujące wyniki potwierdziły, iż Nagrodzeni potrafią zastosować swą wiedzę w różnorodnych zadaniach sprawdzających umiejętności językowe na wielu płaszczyznach.
Składując gratulacje pan Dyrektor wyraził uznanie dla zaangażowania młodzieży w poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w zakresie języka niemieckiego.
Opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawowały pani Iwona Bałazińska i pani Justyna Broniszewska.
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!
Na terenie parafii św. Marii Magdaleny w piątek 24 maja 2024 r. odbył się piknik integracyjny "Dla Mamy", zorganizowany przez parafię i Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku. Podczas pikniku występowały dzieci z Przedszkola nr 10 i 2 oraz z Przedszkola Specjalnego, a także dzieci ze scholki parafii św. Marii Magdaleny i NMP Królowej Polski. Piknik rozpoczął się o godzinie 14 słowami przywitania organizatorów, w tym gospodarza miejsca ks. Proboszcza Piotra Hernogi. W programie spotkania było bardzo dużo różnych atrakcji. Był kącik kulinarny, zabawy taneczne, malowanie twarzy, zabawy ruchowe, fotobudka i inne ciekawe atrakcje. Wolontariusze i animatorzy z naszego liceum również wykazali się pomysłowością i talentami artystycznymi oraz kulinarnymi. Upiekli ciasta, smaczne babeczki a na miejscu, w kąciku kulinarnym piekli pizzę z wcześniej przygotowanego ciasta i różnych dodatków. Uczniami, którzy zaangażowali się w to integracyjne spotkanie piknikowe byli z klasy I B : Kaja Gwadera, Seweryn Kozłowski i Oliwier Pioruński, z klasy I D1 : Adrianna Bartnik, Maja Guszkiewicz i Anna Gębicz, z klasy I E : Magdalena Zborowska i Kajetan Włodarczyk, z klasy II F : Zuzanna Chrząstek, Nikola Gajda i Aleksandra Osiewek oraz z klasy III D : Maria Anzorge, Amelia Klimczak i Wiktoria Kowalska. Ci uczniowie z pięciu klas bardzo pomogli, aby ta zabawa i spotkanie integracyjne było tak udane i przyniosło dużo radości wszystkim uczestnikom a szczególnie Mamom z okazji ich święta. Dziękujemy Wam droga młodzieży w imieniu organizatorów i wszystkich zebranych na tym pikniku za poświęcony czas, zaangażowanie i wszelki wkład wniesiony w to wspólne spotkanie.
JESTEŚCIE WSPANIALI!
Gabriela Szczygłowska - opiekun wolontariatu
Rozpoczęła się niemiecka przygoda. Już wkrótce poznamy naszych partnerów z wymiany. Jeszcze tylko jakieś 1000 km i będziemy w Dietzenbach. Z niecierpliwością czekamy na ciekawe znajomości i nowe wrażenia.
Już niebawem w I LO rusza kolejny projekt wymiany międzynarodowej z Heinrich-Mann Schule z Dietzenbach w Niemczech. Pierwsza część tego przedsięwzięcia odbędzie się w naszej partnerskiej szkole. Piętnastoosobowa grupa uczniów będzie realizowała wspólnie ze swoimi partnerami z Niemiec program wymiany uczniowskiej w terminie 30 maja - 8 czerwca 2024.
Młodzież będzie miała okazję poznać kulturę i obyczaje naszego sąsiada, poćwiczyć języki obce, zwiedzić Frankfurt, Monachium oraz okolice Alp i Jeziora Bodeńskiego.
Wkrótce fotorelacja!
W ramach współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku z Wydziałem Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie odbyło się w dniu 23 maja 2024 r. w siedzibie Wydziału Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie spotkanie Władz uczelni z Interesariuszami Zewnętrznymi (przedstawiciele zawodów prawniczych, kierownicy administracji publicznej oraz kadra zarządzająca szkołami ponadpodstawowymi). I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku reprezentowali mgr Małgorzata Szablewska – wicedyrektor szkoły oraz mgr Radosław Oziembała – współtwórca projektu w I LO „Innowacja prawna – Wokół prawa – wiem więcej”. Spotkanie miało na celu szczegółowe zapoznanie Interesariuszy z kierunkami Prawo i Administracja, wymianę poglądów, doskonalenie kształcenia, przedstawienie zapotrzebowania na kształcenie na kierunkach prawnych oraz na aplikacjach po skończeniu studiów. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Po zakończeniu spotkania Interesariusze zostali zaproszeni do uczelnianej sali rozpraw, w której studenci prawa mają okazję kształcić się podczas symulacji rozpraw sądowych. Uczelnia jest bogato wyposażona, niezwykle przyjaźnie nastawiona do studentów. Studenci Prawa i Administracji uczą się nie tylko teorii ale również kształcą się praktycznie zarówno w uczelni jak i poza nią podczas odbywania praktyk.
Organizatorami spotkania była Katedra Prawa Administracyjnego i Finansowego, którą reprezentowali dr Patrycja Sołtysiak – Przewodnicząca Kierunkowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia dla kierunku Administracja oraz dr Mariusz Paradowski – Przewodniczący Kierunkowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia dla kierunku Prawo. Merytorycznie wspierała wydarzenie mecenas Karolina Kwiatkowska – Pełnomocnik Dziekana dla kierunku Administracja. Głównie reprezentującymi Wydział podczas spotkania były dr Ewelina Żelasko-Makowska, prof. UJD – Dziekan Wydziału Prawa i Ekonomii oraz dr Monika Bartnik – Prodziekan ds. Studencko-Dydaktycznych w zakresie kierunków prawnych.
Jesteśmy zaszczyceni i dziękujemy uczelni za niezwykle merytoryczne spotkanie i miłe przyjęcie.
Opracowała: mgr Małgorzata Szablewska – Wicedyrektor I LO w Radomsku
10 kwietnia 2023 zainaugurowaliśmy w naszej szkole jedenastą edycję akcji Radomsko Zdaje Angielski, organizowanej wspólnym wysiłkiem I LO im. F. Fabianiego w Radomsku, II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku oraz Prywatnej Placówki Języków Obcych ‘HORIZON’, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Radomszczańskiego.
Do testu próbnego międzynarodowego egzaminu Cambridge B2 First przystąpiły łącznie 53 osoby z klas I – IV, z czego 32 uczniów uzyskało konieczne do jego zaliczenia minimum 60 % punktów (co stanowi 60 % wszystkich zdających). 4 osoby mogą pochwalić się wynikiem 90 % wzwyż. Gratulujemy!
Kandydaci otrzymali szczegółową informację zwrotną, z podziałem na Listening, Reading i Use of English. Każdy uczestnik został dodatkowo poinstruowany, że wymagane minimum 60% dotyczy każdej z pięciu części egzaminu (także Speaking i Writing, które nie były testowane). Omówiono indywidualne szanse kandydatów na przystąpienie do B2 First już w czerwcu bieżącego roku.
W rezultacie do właściwej sesji egzaminu Cambridge English B2 First, która odbędzie w dniu 22 czerwca 2024 w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku zapisało się siedmioro naszych uczniów (dodatkowo 6 osób z P.P.J.O. ‘HORIZON’ oraz 10 z II LO w Radomsku).
Trzymamy kciuki już dziś!
Good luck!
Piotr Pacholik (koordynator projektu)
Pozyskiwanie wiedzy z geografii w połączeniu z bezpośrednim wglądem w aspekty z zakresu gospodarki regionu sprawia, że omawiane na przedmiocie treści stają się niezwykle ciekawe. Wizyta młodzieży klasy IIID w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym “Ontex” umożliwiła utrwalenie zdobytych wcześniej wiadomości dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa w szerokim ujęciu i poznanie struktur funkcjonowania współczesnej firmy. Interesująca prelekcja pani Ewy Broszkiewicz, przedstawiciela “Ontexu” i spacer po halach produkcyjnych dostarczyły wartościowych informacji na temat funkcjonowania zakładu w radomszczańskiej strefie przemysłowej. Wizyta młodzieży w tejże firmie była jednym z ogniw projektu “Wpływ przedsiębiorstwa na najbliższe otoczenie”. Uczniowie poznali historię zakładu, zapoznali się z jego cyklem produkcyjnym, dowiedzieli się o możliwościach podjęcia pracy oraz zostali wdrożeni w szczegóły oddziaływania nowoczesnego przedsiębiorstwa na środowisko lokalne. Pomysłodawcą realizowanego projektu jest mgr Anna Niepsuj.
Po wizycie edukacyjnej w firmie “Ontex” młodzież klasy IIID spotkała się z panem Krzysztofem Zygmą, dyrektorem MDK w Radomsku, który zaprosił do obejrzenia bogatej wystawy malarstwa Stanisława Imienińskiego. Prace artysty omówiła pani Karolina Mysłek przybliżając technikę olejną, którą wykorzystywał twórca posługując się szpachlą.
Podczas wycieczki młodzież klasy IIID zdobywała wiedzę z zakresu gospodarki regionu i sztuki.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani Iwona Bałazińska i pani Anna Niepsuj.
Nasza druga reprezentacja również w Kutnie, 21.05.20024 r., dosłownie godzinę później, zdobyła drugi tego samego dnia SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA w sztafecie 4x400 uzyskując czas 4;52:13. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Milena Wyczółkowska, Ada Kiełkowicz, Asia Ozga, Lena Urbaniak, Lena Reszka.
Jest to również pierwszy medal rangi wojewódzkiej w sztafecie 4x400m w historii naszej szkoły- tym większe gratulacje dla naszych srebrnych sztafet.
SUPER ZAWODY DZIEWCZYNY - GRATULACJE!!! TO BYŁ MEGA UDANY DZIEŃ DLA NASZEJ SZKOŁY.
Opiekun: Michał Machura.
Dnia 21 maja, w Kutnie, reprezentacja dziewcząt I LO zdobyła SREBRNY MEDAL MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA w sztafecie 4x100 uzyskując czas 54:13. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Aleksandra Szwedzik, Matylda Purgał, Weronika Stolarska, Martyna Mastalska.
Jest to pierwszy medal rangi wojewódzkiej w sztafecie 4x100m w historii naszej szkoły - tym większe gratulacje dla naszej srebrnej sztafety.
SUPER ZAWODY DZIEWCZYNY - GRATULACJE!!!
Opiekun: Michał Machura.
Martyna Suś z klasy I A zdobyła wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym i Plastycznym „Śladami Mickiewicza” w kategorii multimedialnej dla szkół ponadpodstawowych.
Martyna założyła na Instagramie profil, na którym w czasie trwania konkursu zamieszczała treści popularyzujące sylwetkę i dorobek wieszcza.
Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia nagrodzonego profilu: LINK
Martynie gratulujemy sukcesu!
Opiekun: Katarzyna Łągiewka
Teza debaty: Odnawialne źródła energii są przyszłością światowej gospodarki.
Stronę Propozycji reprezentowali:
Pierwszy Mówca: Aleksandra Szwedzik Drugi Mówca: Zuzanna Bartkowiak Trzeci Mówca: Krystian Szczepański Czwarty Mówca: Małgorzata Kociniak
Stronę Opozycji reprezentowali: Pierwszy Mówca: Ida Pawłowska Drugi Mówca: Julia Nowak Trzeci Mówca: Klaudia Wróblewska Czwarty Mówca: Paulina Nowak.
Rolę Sekretarza pełniła Zuzanna Nita.
Pojawiły się argumenty za i przeciw OZE oraz tradycyjnym źródłom energii, nie zabrakło odniesień do postaw proekologicznych, przyszłości światowej i polskiej gospodarki, opłacalności poszczególnych źródeł energii, licznych danych statystycznych o surowcach mineralnych a także energetyki jądrowej. Warto dodać, że podczas debaty odbyły się dwa głosowania nad tezą. Można przyjąć, że cichym zwycięzcą debaty okazała się strona Opozycji, która w drugim głosowaniu, jak się okazało, przekonała swoją argumentacją więcej zgromadzonych osób.
Opiekunem merytorycznym podczas debaty był nauczyciel geografii Tomasz Mazur.
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł. Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy. W Eko- Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych. Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Zakupiono m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilną szafę laboratoryjną mobiLab. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie obrazy, pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni umieszczony został układ okresowy pierwiastków . W oknach pojawiły się nowe rolety. Na parapetach piękne kwiaty.
Beata Zając-Turlejska
W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie kolejna pracownia „Eko - Laboratorium Biologiczne”, w ramach Konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dnia 29 listopada została podpisana umowa w Starostwie Powiatowym w Radomsku. WFOŚiGW reprezentował Pan Jerzy Kaczmarek, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚiGW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł.
Zostanie przeprowadzony gruntowny remont sali, zmodernizowana instalacja elektryczna. Powstaną stanowiska laboratoryjne dla uczniów. Zakupiony zostanie m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilna szafka laboratoryjna mobiLab. Sala wzbogaci się w komputer i monitor interaktywny z możliwością podłączenia mikroskopu w celu prezentacji obrazów całej klasie.
W Eko - Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych.
Beata Zając-Turlejska
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 140 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi - 59 940zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 200zł.
Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy.
W Eko-Centrum Geograficznym będą prowadzone zajęcia z przedmiotów przyrodniczych, w większości z geografii.
Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Oprócz tradycyjnych pomocy dydaktycznych (mapy, globusy, plansze) zakupiono programy multimedialne. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie mapy, plansze, filmy pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni zostały wyeksponowane ciekawostki z ekologii i geografii. W oknach pojawiły się nowe rolety. Na szafkach i parapetach rośliny.
Beata Zając-Turlejska
Nasza szkoła w okresie 1.05-31.10.2022 r. realizuje projekt pn. Cyfrowa szkoła - rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej w zakresie nauczania opartego o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne. Działania projektowe oparte są na o zadaniach:
Przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu pozwolą na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji opartej o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne ukierunkowanej na potrzeby ucznia szkoły ponadpodstawowej.
Wartość projektu: 233.437,50 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz