WŁAŚNIE ZACZĘŁY SIĘ ZMAGANIA MATURALNE. NASZYM MATURZYSTOM ŻYCZYMY POWODZENIA I POŁAMANIA PIÓR!!!
Zdjęcie: radomsko24.pl
W piątek 29.04.2022 r grupa 14 uczniów naszego liceum zaangażowanych w pracę Szkolnego Koła PCK i Szkolnego Wolontariatu uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wyjazd do stolicy, do Sejmu był na zaproszenie poseł na Sejm p. Anny Milczanowskiej, jako nagroda za udział w akcjach pomocowych Święty Mikołaj na Kresach oraz zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy. Nasi uczniowie dołączyli do pozostałych swoich kolegów z radomszczańskich szkół średnich, którzy brali udział w zbiórce darów organizowanej w sklepach sieci Biedronka w Radomsku. Uczniowie zadowoleni z wyjazdu, z nowej wiedzy którą zdobyli, miejsca które zwiedzili na parę dni przed świętem ustanowienia Konstytucji 3 Maja chcą podziękować za to, że ich zaangażowanie na rzecz potrzebujących zostało zauważone i nagrodzone. Podziękowanie swoje kierują pod adresem wszystkich, którzy pomagają im pomagać i kształtować ludzką wrażliwość na potrzeby innych.
Opiekun Szkolnego Wolontariatu: Gabriela Szczygłowska
28 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach innowacji lingwistycznej. Dr hab. Dorota Suska prof. UJD w wykładzie: „Kawałek tortu czy kawałek torta?” - o najczęstszych błędach w odmianie wyrazów mówiła o zawiłościach języka polskiego (w oparciu o wpisy w poradni językowej UJD). Pani Profesor zwróciła uwagę na liczne trudności w odmianie różnych części mowy, omówiła wyjątki w odmianie nazwisk, podkreśliła ważną rolę etymologii wyrazów, która wpływa na odmianę, wskazała na liczne pułapki w stopniowaniu.
Wykładu na platformie TEAMS wysłuchali uczniowie klas: II d i III b1.
A. Piotrowska-Borowicz
O dniu radosny,
O ty Trzeci Maju, zapachniałeś kwieciem w całym polskim kraju!
29 kwietnia w Naszej Szkole obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie przybliżyli tło historyczne epoki i podkreślili ogromne emocje, które towarzyszyły Polakom podczas powstawania Konstytucji. Choć obowiązywała zaledwie przez 14 miesięcy, była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w 1919 r. Podczas II wojny światowej zostało zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich. Zakazane było również w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Od 1979 r. było obchodzone nielegalnie w Gdańsku na Targu Drzewnym. Obchody organizowały wspólnie ugrupowania opozycyjne: Ruch Młodej Polski, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela oraz Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża. Zgromadzenia, które po mszy św. miały miejsce pod pomnikiem Jana II Sobieskiego gromadziły zawsze parę tysięcy ludzi. Udział w nich, niestety wiązał się z represjami, pobiciem, zatrzymaniem, czy też skazaniem. Wyjątkiem był 1981 r., czas „karnawału Solidarności”, kiedy to obchody 190. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się legalnie, choć pod czujnym okiem Służby Bezpieczeństwa.
Od 1990 r. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.
Bożena Ujma, Małgorzata Machaj, Radosław Oziembała
29 kwietnia uczniowie klas trzecich w naszej szkole zakończyli swój rok szkolny. Były wspomnienia, podziękowania i dużo życzeń. Pani Dyrektor Renata Kosela wręczyła absolwentom z najwyższymi średnimi ocen świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy. Pani Wicedyrektor Katarzyna Alama-Gębicz podsumowała trzy lata nauki wymieniając klasy i uczniów, którzy mieli bardzo dobre wyniki w nauce i wysoką frekwencję. Również dyplomy otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli znaczące wyniki w sporcie szkolnym. Na koniec każdy z absolwentów otrzymał różę, a całość zamknęły nastrojowe piosenki, które niestety kojarzyły się z pożegnaniem. Ale przecież nie na zawsze...
Drodzy trzecioklasiści...zawsze mile będziecie widziani w Naszym Liceum...nigdy o nas nie zapominajcie i często wracajcie... bo "jest takie miejsce u zbiegu dróg" Nasza Szkoła!
Radosław Oziembała
W dniu 21 kwietnia 2022 roku w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odbyło się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wytypowała 5 do prezentacji w czasie Seminarium.
Komisja w składzie: Katarzyna Janus, Remigiusz Jabłoński – przewodniczący komisji , Joanna Brząkała oraz Stanisław Węcław po wysłuchaniu prezentacji wszystkich uczestników oraz odpowiedzi na postawione im przez członków komisji pytania, postanowiła przyznać: I miejsce – Łukaszowi Kowalczykowi z I LO w Radomsku za pracę na temat ”Kosmiczne wojaże fal radiowych odbieranych za pomocą własnoręcznie zbudowanej aparatury”. Gratulujemy Łukaszowi wiedzy oraz kreatywności. Łukasz Kowalczyk będzie reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, które odbędzie się w czerwcu. Opiekun: Beata Zając-TurlejskaW czwartek, 21 kwietnia 2022 r. odbył się w Częstochowie etap diecezjalny XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Konkurs został zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Patronat honorowy nad nim objęli: abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Zakres merytoryczny tegorocznego konkursu obejmował Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra. Spośród uczestników szkół ponadpodstawowych I miejsce z największą liczbą punktów z testu pisemnego zdobył nasz uczeń z kl. II F Mateusz Banaszczyk, wchodząc tym samym do finału. W drugiej części finałowych zmagań ustnych, zdobyte przez Mateusza punkty pozwoliły mu na zdobycie IV miejsca. Warto tu zaznaczyć, że do III miejsca, aby przejść do ogólnopolskiego finału, zabrakło mu zaledwie 0,5 punktu . Gratulujemy Mateuszowi biblijnego sukcesu i życzymy, aby nie ustawał w dalszym zdobywaniu mądrości Słowa.
Opiekun: Gabriela Szczygłowska
DRODZY ÓSMOKLASIŚCI, SZANOWNI RODZICE! SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA TAK TŁUMNE PRZYBYCIE DO NAS! BYŁO WYJĄTKOWO!
ZAPRASZAMY DO I LO - TO WŁAŚCIWY WYBÓR!!!
Uczniowie klasy Id zadbali o estetykę sali 30, którą się opiekują. Zdecydowali, iż piękne kwiaty stanowiące wystrój pomieszczenia, powinny być wyeksponowane w równie urokliwych donicach. Wybór ich kolorów i kształtów nie był łatwy. Ostatecznie przekonała wszystkich głęboka szarość donic o obłych kształtach. Przedstawiciele klasy dokonali zakupów i w piątek, podczas godziny wychowawczej, odbyło się przesadzanie kwiatów. Realizacja przedsięwzięcia, którego zasadniczym celem było podniesie estetyki klasy, przyniosła oczekiwany efekt. Zachęcamy innych uczniów do podobnych inicjatyw łączących przyjemne z pożytecznym.
Wdzięczna swoim Wychowankom i ich Rodzicom Wychowawczyni klasy Id
W ostatni czwartek po raz kolejny spotkaliśmy się z naukowcem Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Tym razem wykład „Kulinaria w przysłowiach polskich” wygłosiła dr hab. prof. UJD Agnieszka Klimas, która mówiła o rozbudowanej frazeologii polskich przysłów, w których znajdujemy odzwierciedlenie naszych tradycji, zapisany jest obraz życia ludzi i kryją się prawdy uniwersalne.
W spotkaniu w ramach innowacji lingwistycznej wzięli udział uczniowie klas: II d, III b1 i III c1.
A. Piotrowska-Borowicz
Marszałek Województwa Łódzkiego już po raz szesnasty nagrodził uczniów i studentów z regionu łódzkiego za znaczące osiągnięcia na polu nauki przyznając im jednorazowe stypendia naukowe.
W tegorocznej edycji wpłynęło 112 wniosków. W kategorii „uczeń” złożonych zostało 75 wniosków z 31 szkół ponadpodstawowych, natomiast w kategorii „student” wpłynęło 37 wniosków złożonych przez 4 uczelnie.
W dniu 6.04.2022 roku odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej, która po analizie i rozpatrzeniu 110 wniosków, spełniających wymagania formalne, zaproponowała podział łącznej kwoty 150.000,00 zł, zabezpieczonej w budżecie Województwa Łódzkiego na 2022 rok, pomiędzy 48 kandydatów do stypendium.
Jednym ze stypendystów jest Aleksander Gloc, uczeń klasy III d1 w naszym Liceum!
Olek! Serdecznie gratulujemy!
I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego jako jedyna szkoła w Radomsku uzyskało prestiżowy tytuł Organizacji Innowacyjnej.
Jest to nagroda przyznawana w ramach unikatowego przedsięwzięcia, które wyróżnia osoby i instytucje twórcze, wdrażające do praktyki edukacyjnej wartościowe modele edukacji. Dotyczy wybitnych naukowców, pedagogów, autorów innowacji programowych, metodycznych, organizacyjnych i naukowych oraz innowacyjne firmy - szkoły, placówki oświatowe, instytuty naukowe, przedsiębiorstwa.
Innowatorzy i innowacyjne firmy otrzymują certyfikowane tytuły honorowe, przyznane przez Kapitułę, której przewodniczy konsul honorowy Wielkiej Brytanii.
Tytuły te zdobyli dotychczas między innymi: profesor Jerzy Bralczyk, profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Kazimierz Tischner, profesor Bogusław Śliwerski, profesor Stanisław Popek, profesor Stanisław Dylak, profesor Sławomir Wiak, wybitni profesorowe pedagogiki pracy, rektorzy wyższych uczelni, twórcy nowych koncepcji pedagogicznych, innowacyjni pracodawcy – przedsiębiorcy, wybitni społecznicy, innowatorzy szkolni.
Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji jest objęte patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Centrów Kształcenia Praktycznego.
Patronat medialny nad uroczystością objęli: Radio Łódź, Radio Parada, TVP Łódź, TV Toya, gazeta - Gazeta Wyborcza, czasopismo - Głos Nauczycielski, czasopismo Dobre Praktyki. Innowacje w Edukacji. Kapituła XXXV Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, powołana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, przyznała w tym roku honorowe tytuły i certyfikaty następujących kategoriach: Złoty Certyfikat „Talent Uczniowski”, Talent Uczniowski, Nauczyciel Innowator, Mój Mistrz, Lider Szkolnego Doradztwa Zawodowego, Organizacja Innowacyjna, Organizator Procesów Innowacyjnych, Kreator Innowacji, Złoty Certyfikat Kreatora Innowacji, Kreator Kompetencji Zawodowych, Kreator Kompetencji Społecznych, Złoty Certyfikat Akademii Twórczego Dyrektora Szkoły Podstawowej, Złoty Certyfikat Akademii Twórczego Dyrektora Szkoły Zawodowej, Lider w Edukacji, Partner Przyjazny Edukacji, Innowacyjny Pracodawca, Multiinnowator, Afirmator Ruchu Innowacyjnego, Promotor Rozwoju Edukacji, Mistrz Pedagogii, Złoty Certyfikat Mistrza Pedagogii, Homo Creator, Ambasador Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych, Skrzydła Wyobraźni.
W przypadku każdej z nich odrębne jest pole nagradzanych dokonań, wszystkie kategorie łączy natomiast zasada, nakazująca szukać w społeczności edukacyjnej ludzi, dla których talent jest napędem ustawicznego rozwoju, u których doświadczenie nigdy nie przekształca się w rutynę i którym zdolności przywódcze pomagają krzewić konstruktywne idee. A także instytucji, w których tacy właśnie ludzie wyznaczają kierunki działania.
W uroczystości wręczenia certyfikatów, która odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w Muzeum Historii Łodzi weźmie udział dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. F. Fabianiego – Renata Kosela oraz nauczycielka języka polskiego – Aleksandra Kędra, która wystąpiła z wnioskiem o nadanie tytułu i certyfikatu Organizacji Innowacyjnej.
We wtorek 12. kwietnia w Bełchatowie reprezentacja chłopców naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych. Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli wysokie szóste miejsce. Skład drużyny to: Stanisław Cieciura, Fabian Plaskacz, Aleksander Gloc, Maciej Niedźwiecki, Mateusz Pabiasz, Szymon Ambrozik. W zawodach powiatowych drużynę reprezentowali również Karol Zaskórski i Marcin Rodzik, jednak ze względów zdrowotnych nie mogli wystąpić na zawodach wojewódzkich.
Opiekun: Łukasz Stępień.
Dziś kolejna rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, postanowiłam więc, że książką kwietnia będzie niezwykła pozycja – książka Agaty Tuszyńskiej „Mama zawsze wraca”. To oparta na wspomnieniach ocalałej z zagłady, poruszająca historia dziewczynki ukrywanej przez wiele miesięcy na terenie warszawskiego getta.
Gdy wybuchła wojna, Zosia, córka Natalii i Szymona Zajczyków, była malutkim dzieckiem. Jesienią 1940 roku wraz z rodziną trafiła do warszawskiego getta. By ocalić córkę, jej mama - Natalia ukryła ją w piwnicy. Dziewczynka spędziła tam długie miesiące tylko z ukochaną lalką, w świecie wyobraźni stworzonym dla niej przez matkę. Zosia Zajczyk ocalała, jako jedna z niewielu. Po latach opowiada swoją historię.
„Mama zawsze wraca” to spisana przez pisarkę i reportażystkę Agatę Tuszyńską opowieść o niezwykłej więzi matki i córki w czasie trwania wojny. Dodatkowy wymiar nadają jej wyjątkowe ilustracje artystki Iwony Chmielewskiej.
Zapraszam do lektury.
Anna Piotrowska-Borowicz
Przypominamy, że dni: 5, 6, 7, 8 maja 2025 r. to dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów (trwają wówczas egzaminy maturalne). 2 maja 2025 r. nasza szkoła będzie nieczynna.
Dyrekcja I LO w Radomsku
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o której mowa w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł. Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy. W Eko- Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych. Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Zakupiono m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilną szafę laboratoryjną mobiLab. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie obrazy, pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni umieszczony został układ okresowy pierwiastków . W oknach pojawiły się nowe rolety. Na parapetach piękne kwiaty.
Beata Zając-Turlejska
W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie kolejna pracownia „Eko - Laboratorium Biologiczne”, w ramach Konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dnia 29 listopada została podpisana umowa w Starostwie Powiatowym w Radomsku. WFOŚiGW reprezentował Pan Jerzy Kaczmarek, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Całkowity koszt zadania : 70 000 zł. Pozyskane środki z WFOŚiGW w Łodzi – 60 000zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 000zł.
Zostanie przeprowadzony gruntowny remont sali, zmodernizowana instalacja elektryczna. Powstaną stanowiska laboratoryjne dla uczniów. Zakupiony zostanie m.in. sprzęt laboratoryjny, mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lupy, modele biologiczne, zestawy mikroskopowych preparatów biologicznych, zestawy do badania właściwości powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, badania gleby, model DNA, zestawy wskaźników do doświadczeń szkolnych i eksperymentów, fartuchy, stetoskopy uczniowskie, szkło laboratoryjne, mobilna szafka laboratoryjna mobiLab. Sala wzbogaci się w komputer i monitor interaktywny z możliwością podłączenia mikroskopu w celu prezentacji obrazów całej klasie.
W Eko - Laboratorium Biologicznym będą odbywać się zajęcia z biologii, w większości na poziomie rozszerzonym, zajęcia przygotowujące młodzież do konkursów i olimpiad, projektów ekologicznych.
Beata Zając-Turlejska
Pracownia powstała w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Nasze ekologiczne pracownie”.
Całkowity koszt zadania : 70 140 zł. Pozyskane środki z WFOŚ i GW w Łodzi - 59 940zł, wkład własny, środki z Powiatu Radomszczańskiego – 10 200zł.
Pozyskane fundusze pozwoliły utworzyć nowoczesną, funkcjonalną , bogatą w pomoce dydaktyczne pracownię, dającą młodzieży atrakcyjne warunki nauczania, a nauczycielom komfortowe warunki pracy.
W Eko-Centrum Geograficznym będą prowadzone zajęcia z przedmiotów przyrodniczych, w większości z geografii.
Przerobiono instalację elektryczną, wycyklinowano i pomalowano podłogę, wyremontowano i pomalowano ściany, odnowiono parapety. Zakupiono jednoosobowe stoliki, krzesła, szafy, biurko, komputer. Oprócz tradycyjnych pomocy dydaktycznych (mapy, globusy, plansze) zakupiono programy multimedialne. Tablica kredowa została zastąpiona monitorem interaktywnym, dotykowym, który łączy w sobie funkcjonalność tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Prezentowanie na ekranie mapy, plansze, filmy pozwolą pokazać obiekty w bardzo dużej rozdzielczości. Na ścianach pracowni zostały wyeksponowane ciekawostki z ekologii i geografii. W oknach pojawiły się nowe rolety. Na szafkach i parapetach rośliny.
Beata Zając-Turlejska
Nasza szkoła w okresie 1.05-31.10.2022 r. realizuje projekt pn. Cyfrowa szkoła - rozwój edukacji cyfrowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej w zakresie nauczania opartego o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne. Działania projektowe oparte są na o zadaniach:
Przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu pozwolą na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji opartej o najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne ukierunkowanej na potrzeby ucznia szkoły ponadpodstawowej.
Wartość projektu: 233.437,50 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Wartość ogólna zadania: 49 931 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 41 667 zł
Wkład własny : 8 264 zł
Utworzone „Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku”, umożliwiło stworzenie uczniom warunków do przeprowadzania doświadczeń z zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Powstały stanowiska do eksperymentowania , wyposażone w nowoczesne pomoce. W ramach remontu pomalowano ściany, wycyklinowano i pomalowano parkiet, naprawiono parapety. Wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną, wykonano przyłącze do urządzenia sieciowego obsługującego internet. Zakupiono i zainstalowano przesuwaną tablicę akademicką , szafy na pomoce dydaktyczne, krzesła, biurko dla nauczyciela, stół demonstracyjny. Zakupione jednoosobowe stoliki uczniowskie umożliwią pracę indywidualną uczniów jak i w grupach. Zostały wykonane i umieszczone na ścianach plansze dydaktyczne oraz układ okresowy. W ramach projektu zakupiono cztery komputery, projektor, wizualizer, urządzenie sieciowe, tablet graficzny. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną m.in.: zestaw do doświadczeń i ćwiczeń z optyki geometrycznej, zestaw do doświadczeń z elektrostatyki, autko z napędem wodorowym, autko napędzane energią słoneczną, baterię słoneczną z wbudowanym silnikiem, mikroskop, lupy, maszynę elektrostatyczną, Generator Van de Graaffa z akcesoriami, elektryczną pompę próżniową, komplet do doświadczeń z próżnią miernik natężenia dźwięku, sprzęt laboratoryjny.
W „ Eko-eksperymentarium I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku” będą realizowane treści z zakresu edukacji ekologicznej w ramach przedmiotów: chemia, fizyka , przyroda, biologia.
W realizacji zadania wspiera nas organ prowadzący szkołę - Powiat Radomszczański. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od firmy FBSerwis Kamieńsk Sp.z o.o.
Koordynatorki projektu: Beata Zając-Turlejska, Katarzyna Alama-Gębicz